۱۷:۲۶
دسته: ورزشی
کد خبر: 26993195
استفاده کولاکوویچ از نسخه تیم ملی صربستان برای تیم ملی ایران

استفاده کولاکوویچ از نسخه تیم ملی صربستان برای تیم ملی ایران

ایگور کولاکوویچ سرمربی تیم ملی والیبال ایران در تلاش است تا با تغییر نسل در تیم ملی، بتواند نتایج درخشانش در صربستان را با تیم ملی ایران تکرار کند.
به اشتراک بگذارید:

زاوش محمدی: تیم ملی والیبال ایران این روزها درگیر جام جهانی است و در جدول رفابت ها با 8 بازی در رده هفتم قرار دارد. ملی پوشان ایران برابر برزیل، مصر، آمریکا و روسیه شکست خورد و موفق شد تونس، آرژانتین، استرالیا و کانادا را شکست دهد.
سرمربی تیم ملی در بازی های اخیر از جمله لیگ ملتها و جام ملتهای آسیا و انتخابی المپیک از بازیکنان اصلی استفاده کرد که همین موضوع باعث انتقاد از کولاکوویچ شد. تکیه کردن بر بازیکنان قدیمی، فشار بیرونی روی سرمربی، ترکیب ثابت تیم در تمام دیدارها و حتی بازی‌های نه چندان سخت و به کار نگرفتن جوانان از دلایلی است که کارشناسان و صاحب نظران ورزش به عنوان موانع فراروی تیم ملی والیبال ایران در موفقیت در این رقابت‌ها یاد کردند.
همین موضوع باعث شد تا کولاکوویچ در جام جهانی از چند بازیکن جوان استفاده کند. او در این بازی ها از پوریا یلی، حضرت پور، علی اصغر مجرد و اسفندیار استفاده کرد و نتیجه اش را هم دید. مجرب سال قبل هم در تیم ملی برای چند بازی به میدان رفت ولی در جام جهانی عملکرد فوق العاده ای از خودش نشان داد و یکی از ستاره های تیم ایگور بود.

پیش از این بسیاری معتقد بودند علی اصغر مجرد می تواند خودش را در تیم ملی نشان دهد و از او به عنوان آلترناتیو موسوی یاد می شد. 
همچنین اسفندیار که کاپیتان تیم ملی جوانان است، در چند بازی به میدان رفت و توانست رضایت کادرفنی را بدست بیاورد.


کولاکوویچ در یک سال گدشته چند بازیکن را از لیست تیم ملی کنار گداشت و تصمیم دارد خون تازه ای وارد رگ های تیم ملی کند. او مرتضی میرزاجانپور با تجربه را کنار گداشت و او در حال حاضر اولویت پنجم ایگور در تیم ملی است. همچنین انتخاب های او نشان داده، پویا فیاضی،فرهاد قائمی و معنوی که همواره مردان اصلی تیم ملی بودند این روزها جایگاهشان به خطر افتاده و جوان های گم نامی جای آنها را گرفته اند.

کولاکوویچ که سابقه سرمربیگری در صربستان را دارد در این کشور به مرور نسل تیم ملی را تغییر داد و موفق شد با این تیم قهرمان شود. حال او تصمیم دارد همان نسخه ای که در کشورش پیاده کرده را در تیم ملی ایران انجام دهد آنهم در سال منتهی به المپیک. 
تیم ملی این روزها خودش را برای بازی های انتخابی المپیک آماده می کند و میدان دادن به جوانان در بازی های جام جهانی می تواند سطح انگیزه و آمادگی آنها را بالا ببرد.
 همچنین فرصت اندکی فراروی تیم ملی والیبال ایران است که خود را مهیای حضور در رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ ژاپن نماید، جایی که بازیکنان خوب این تیم در صورت تدارک و برنامه ریزی مناسب، می‌توانند امیدوار باشند که با مدال زرین به میهن بازگردند.

256 43

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار