۱۷:۵۲
دسته: سیاسی
کد خبر: 26993581
آماده‌ایم با عربستان با میانجی یا بدون میانجی گفتگو کنیم

آماده‌ایم با عربستان با میانجی یا بدون میانجی گفتگو کنیم

سید عباس موسوی در خصوص برخی اخبار که عمران خان به عنوان میانجی و پیامی برای ایران و عربستان خواهد بود، گفت: ایران اعلام کرده است چه با میانجی یا بدون میانجی با همسایگان خود گفتگو می‌کند.
به اشتراک بگذارید:
سرویس بین الملل جوان آنلاین: سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه، از سفر نخست وزیر پاکستان به تهران خبر داد و اظهارداشت: عمران خان فردا (یکشنبه) در این سفر با مقامات عالی رتبه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو می‌کند.

وی افزود: نخست وزیر پاکستان درباره تحولات منطقه‌ای و بین المللی با مقامات عالی رتبه کشورمان دیدار، گفتگو و تبادل نظر خواهد داشت.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: سفر عمران خان به تهران در چارچوب روابط دیرینه و دوستانه بوده و این دومین سفر نخست وزیر پاکستان به ایران در سال جاری است.

وی افزود: در این سفر نخست وزیر پاکستان با رهبر معظم انقلاب اسلامی و رئیس جمهور کشورمان دیدار خواهد داشت و یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک میان عمران خان و آقای روحانی رئیس جمهور برگزار خواهد شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: بررسی مهمترین مسایل منطقه و آخرین تحولات روابط ایران و پاکستان نیز از محور‌های این سفر یک روزه خواهد بود.

وی همچنین در خصوص برخی اخبار که عمران خان نخست وزیر پاکستان به عنوان میانجی و پیامی برای ایران و عربستان خواهد بود، گفت: تا این لحظه موضوع میانجی گری مطرح نیست، اما آخرین تحولات منطقه و بین المللی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

موسوی افزود: جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده است چه با میانجی یا بدون میانجی با همسایگان خود گفتگو خواهد کرد و اگر سوء تفاهمی وجود دارد برطرف شود، اجازه ندهیم منطقه ما دستخوش تحول اشخاص ثالث شود و کشور‌های فرامنطقه‌ای بتواند از این مسئله سوء استفاده کنند.

سخنگوی وزارت خارجه گفت: آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای گفتگو با کشور‌های منطقه، شامل همه کشور‌های منطقه بوده و این موضوع از قبل اعلام شده است و ایران از طرح‌ها و ابتکاراتی که در این راستا وجود دارد استقبال می‌کند و خواستارمنطقه‌ای امن و ثبات امنیت در منطقه است و اگر این موضوع مطرح شود، جمهوری اسلامی ایران حرف‌ها را خواهد شنید.
مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
منبع: صدا و سیما
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۵:۳۰
منبع: صدا و سیما
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۵:۲۰
منبع: فردا
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۳:۱۵
منبع: پارسینه
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۳:۱۰
منبع: ایسکا
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۲:۵۳
منبع: روزنامه جوان
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۲:۴۰
منبع: پارسینه
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۲:۴۰
منبع: افکار
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۲:۳۴
منبع: فارس
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۲:۳۱
منبع: صدا و سیما
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۲:۳۰
منبع: صدا و سیما
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۲:۲۰
منبع: افکار
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۲:۱۵
منبع: آفتاب
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۲:۱۰
منبع: دیپلماسی ایرانی
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۲:۰۸
منبع: شبکه خبر
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۲:۰۸
منبع: اقتصاد
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۲:۰۷
منبع: مشرق
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۲:۰۶
منبع: میزان
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۲:۰۲

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار