۱۸:۰۳
منبع: خانه ملت
دسته: سیاسی
کد خبر: 26993743
ابعاد انفجار نفتکش «سابیتی» در حال بررسی است

ابعاد انفجار نفتکش «سابیتی» در حال بررسی است

رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی مجلس اعتقاد دارد هدف قرار گرفتن نفت کش ایرانی "سابیتی" در دریای سرخ نشان داد که ایجاد امنیت در منطقه باید بر اساس استراتژی و روندی پایدار صورت بگیرد.
به اشتراک بگذارید:

کمال دهقانی فیروزآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به هدف قرار گرفتن نفتکش ایرانی "سابیتی" در دریای سرخ، گفت: این حادثه برای اولین بار نبوده و حوادث مشابه دیگری نیز وجود دارد لذا باید ابعاد این موضوع بررسی شود.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی در این راستا، تصریح کرد: موضوع مذکور از طریق دستگاه های مربوطه در حال بررسی بوده تا مشخص شود این اتفاق چطور رخ داده است.

وی با اشاره به اهمیت دوچندان ایجاد امنیت پایدار در منطقه از طریق همکاری های مشترک همسایگان، ادامه داد: بر این اساس مشاهده می شود که طرح صلح هرمز به عنوان طرحی اصولی و راهبردی در سیاست خارجی ایران می تواند در این زمینه موثر واقع شود.

نفتکش

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه طبق قانون اساسی، کشورمان باید بهترین روابط را با همسایگان داشته باشد و این اراده نیز وجود دارد، اظهار کرد: البته این مهم در حالیست که چنین اراده ای در برخی کشورهای همسایه حاشیه خلیج فارس مشاهده نمی شود.

دهقانی فیروزآبادی در این زمینه، افزود: این کشورها در طول چند دهه گذشته به شدت تحت تاثیر سیاست های آمریکایی – صهیونیستی بودند لذا به تامین منافع منطقه ای خود توجهی نداشته اند.

وی تصریح کرد: در این بین نیز آمریکایی ها پروژه ایران هراسی را به راه انداختند تا کشورهای همسایه از جمهوری اسلامی ایران بترسند و در مقابل آنها اقدام به فروش تسلیحات نظامی بیشتری کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: متاسفانه برخی کشورهای منطقه توجه نمی کنند که این روند برای آنها فقط موجب آسیب شده تا جایی ترامپ آنها را گاو شیرده خطاب می کند.

رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بر این اساس می توان اذعان کرد امنیت منطقه باید به صورت استراتژیک ایجاد شود زیرا اختلافات و تنش نظامی به نفع کشورهای منطقه نیست و این امر در حالیست که امروزه بیش از هر زمان دیگری فرصت همکاری اقتصادی و سیاسی بین کشورهای اسلامی وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، بنا بر اعلام شرکت ملی نفتکش ایران، نفتکش ایرانی متعلق به شرکت ملی نفتکش (NITC) صبح روز (جمعه، ۱۹ مهرماه) در ۲ انفجار جداگانه که به‌طور احتمال بر اثر اصابت موشک در ساعت‌های ۵ و ۲۰ : ۵ دقیقه صبح در ۶۰ مایلی بندر جده عربستان سعودی رخ داده، دچار انفجار در بخش بدنه شده است./

پایان پیام

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
منبع: تسنیم
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۰۰:۴۰
منبع: روزنامه جوان
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۰۰:۲۸
منبع: روزنامه جمهوری اسلامی
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۰۰:۱۲
منبع: دنیای اقتصاد
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۰۰:۰۵
منبع: روزنامه خراسان
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۲۳:۳۷
منبع: ابتکار
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۲۲:۴۸
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۲۱:۵۵
منبع: فردا
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۲۱:۵۲
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۲۱:۵۰
منبع: دانشجو
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۲۱:۲۰
منبع: دانا
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۸:۳۳
منبع: تابناک
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۸:۱۲
منبع: خانه ملت
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۸:۰۳
منبع: دانشجویان ایران
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۷:۵۷
منبع: شهدای ایران
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۷:۴۸
منبع: فرارو
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۶:۵۴
منبع: دانا
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۶:۴۰
منبع: عصر خبر
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۶:۳۴
منبع: دانشجو
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۶:۲۵
منبع: صراط
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۶:۱۸
منبع: پارسینه
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۵:۵۱
منبع: تسنیم
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۵:۴۴
منبع: مشرق
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۵:۳۸
منبع: بازارنیوز
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۵:۳۴
منبع: جام‌جم
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۵:۲۰

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار