۱۸:۰۶
منبع: فارس
دسته: سیاسی
کد خبر: 26993803
صدر: از حزب رفاه ملت ایران استعفا کرده‌ایم/ برای ریاست جمهوری لاریجانی مقدمه‌چینی نمی‌کنیم

صدر: از حزب رفاه ملت ایران استعفا کرده‌ایم/ برای ریاست جمهوری لاریجانی مقدمه‌چینی نمی‌کنیم

به اشتراک بگذارید:

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، سید شهاب‌الدین صدر رئیس جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت در نشست خبری اظهار داشت: در شورای مرکزی جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت بعد از بحث‌های بسیار مقرر شد که ستاد انتخابات مجلس شکل بگیرد و انتخابات اسفندماه امسال یکی از اتفاقات مهم و سرنوشت ساز برای کشور است.

وی افزود: نگاه ما این است که مسائل کشور باید با توجه و عنایت به بیانیه گام دوم انقلاب که توسط مقام معظم رهبری برای چهل ساله دوم انقلاب معین فرمودند با نگاه به این مسائل دنبال شود.

صدر با بیان اینکه مجلس دو وظیفه مهم قانون گذاری و نظارت بر اجرای قوانین را بر عهده دارند، گفت: مجلس برای تمامی دستگاه‌های کشور ریل گذاری می‌کند و مسیر کارها را تعیین می‌کند بنابراین ما نیازمند یک مجلس کارآمد، انقلابی، پاک و سلامت از نظر تصمیم‌گیری‌ها باشد و برای مشکلات کشور گره‌گشا، مستقل و مقتدر باشد.

رئیس جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت با تاکید بر اینکه مجلس باید مستقل و تحت تاثیر قوای دیگر قرار نگیرد، خاطرنشان کرد: این به معنی هماهنگی با دیگر قوا نیست و نمایندگان مجلس باید مومن، انقلابی، پاکدست، متخصص و با تجربه باشند.

وی اضافه کرد: ارکان نظام ما بر اساس رای مردم شکل می‌گیرد‌. هم مجلس و هم رییس جمهور با رای مستقیم مردم انتخاب می‌شوند. انتخابات مجلس اهمیت زیادی دارد و نکته مهم این است که همه ما تمام تلاش را بر مشارکت مردم قرار خواهیم داد؛ بنابراین با همه جریانات سیاسی همراهی و همکاری خواهیم داشت.

رئیس جبهه پیشرف، رفاه و عدالت با بیان اینکه که انتخابات پرشور باعث ضریب امنیت ملی و تثبیت نظام می‌شود، تصریح کرد: امروز شاهد این هستیم آمریکا بعد از خروج از برجام، فشارها را بر نظام بیشتر کرده، تحریم‌ها را توسعه داده و اروپا نیز همراه با آمریکا اقداماتی را علیه ایران صورت می دهد.

صدر با اشاره به برخی تحرکات خرابکارانه در منطقه غرب آسیا ضمن محکوم انفجار نفتکش ایرانی در دریای سرخ، تاکید کرد: باید همه نهادهای حقوقی و بین المللی این مسئله را پیگیری کنند؛ اگر قرار باشد این رویه دنبال شود جمهوری اسلامی ضرر نمی‌کند بلکه دیگر کشورها ضرر می کنند‌.

وی بر ضرورت توجه به نقش احزاب و جبهه های سیاسی و مدنی در کشور اشاره و تصریح کرد: در ۴ سال گذشته که جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت را تشکیل داریم ۲۱ حزب در این جبهه عضویت دارند. 

صدر با بیان اینکه باید نظارت قانونی بر نمایندگان وجود داشته باشد، اظهار کرد: وقتی نماینده وارد مجلس می‌شود احساس آزادی می کند و دیگر به جامعه رای خود پاسخگو نیست بنابراین باید بر نمایندگان نظارت وجود داشته و احزاب نیز بر عملکرد نمایندگان نظارت کند و پاسخگو باشند.

به گفته رئیس جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت، حاکمیت باید احزاب را تحویل بگیرند؛ احزاب اگر وظایف خود را بدرستی انجام ندهند پدیده دیگری همچون نهادهای ثروت و قدرت در انتخابات‌ها مداخله می‌کنند. باید دستگاه های مختلف حاکمیتی انتخابات را به نحوی طراحی کنند که افراد مدیون پایگاه و نهادهای ثروت و قدرت نشوند و نماینده با هزینه جزئی خود را معرفی کند.

وی افزود: اولویت در جبهه ما برنامه دار بودن نامزدها است. ستاد انتخابات ما برنامه مدونی برای مشکلات کشور اعلام می‌کند و نامزدها را نیز بر اساس همین برنامه‌ها معرفی و اعلام می‌کنیم.

صدر با بیان اینکه شاخص‌های یک نماینده مناسب را به مردم معرفی و اعلام می‌کنیم، گفت: اساسی ترین وظیفه یک نماینده مجلس، صیانت و دفاع از حق الناس و حقوق مردم است. ما معتقدیم که همه باید به رای مردم و اعلام نظر سازمان ها و نهادها تمکین کنند.

وی از تبیین محور‌های ۱۷ بندی منشور انتخابات این جبهه خبر داد و حرکت بر مدار قانون، تقویت امید و نشاط ملی، پرهیز از سیاه نمایی و تخریب دستاوردها، استفاده از فضای انتخاباتی به عنوان یک فرصت ملی، اجتناب از تخریب و تهمت، کنترل وعده‌های انتخاباتی، جلوگیری از دست اندازی به بیت المال برای تبلیغات و ... را از جمله این رئوس این منشور عنوان کرد.

وی همچنین با بیان اینکه ستاد انتخابات استان های جبهه پیشرفت رفاه و عدالت شکل میگیرد، از تجمع بزرگ حامیان این جبهه در آذرماه سال جاری خبر داد.

صدر می‌گوید که جبهه پیشرفت رفاه و عدالت به صورت مستقل فعالیت خواهد کرد و سعی دارد در جهت دفاع از ارزش های انقلاب، دچار باند گرایی و گروه‌گرایی نشود.

رئیس جبهه پیشرفت رفاه و عدالت تاکید دارد: مجلس یازدهم باید کارآمدتر، مستقل‌تر و قدرتمندتر باشد. قطعا وضعیت امروز شایسته نظام نیست. متاسفانه اقدامات دستگاه‌های اجرایی و فانون گذاری در جهت آرمان‌ها و اهداف نظام نبوده است.

وی همچنین درباره همکاری و تعامل این جبهه با دیگر جبهه‌های سیاسی، گفت: با شورای ائتلاف اصولگرایان و جامعه روحانیت مبارز نیز ارتباط خوبی داریم اما جبهه ما در چهارچوبی که شورای مرکزی تدوین می کند به صورت مستقل جلو خواهد رفت.

صدر خاطرنشان کرد: ما تلاش داریم در جهت تقویت نیروهای مومن، انقلابی و پاکدست حرکت جدی‌تری را به نمایش بگذاریم.

رئیس جبهه پیشرفت رفاه و عدالت افزود: قطعا احترام زیادی برای تشکل‌ها و جریاناتی که در چهارچوب قانون اساسی فعالیت می کنند قائلیم اما تلاش داریم وارد بازی دو قطبی نشویم. از همکاری با همه جریانات سیاسی استقبال می کنیم.

وی معتقد است که مردم از دو جریان سیاسی اصلی کشور (اصولگرا و اصلاح‌طلب) خسته شده‌اند و از بازی های جریانات مختلف پرهیز می کنند. 

صدر در پاسخ به این پرسش که آیا جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت با حزب رفاه ملت ایران نیز ارتباط دارد و در انتخابات با آنها هماهنگ خواهد بود، گفت: خیر؛ هیچ ارتباطی وجود ندارد. ما در جهت تجدید ساختار حزب رفاه همکاری و تلاش کردیم اما اکنون هیچ ارتباط سازمانی با این حزب نداریم.

رئیس جبهه پیشرفت رفاه و عدالت می‌گوید که وی و برخی از دوستانش در زمان قانونی از حزب رفاه ملت ایران استعفا داده‌اند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا جبهه پیشرفت رفاه و عدالت برای ریاست جمهوری علی لاریجانی مقدمه‌چینی می کند، گفت: خیر. ما با هیچ شخصیتی ارتباط نداریم و حتی با این شخصیت ها که گفتید دیدار هم نداشته‌ایم.

به گزارش فارس، ستاد انتخابات حزب پیشرفت رفاه و عدالت نیز تشکیل و اعضای آن علی کیهانیان، محمدجواد محمدی نوری، حسن بیادی، زینب حاجی عباسی، قدیری ابیانه، فشاری، متانی و میرباقری هستند.

انتهای پیام/

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار