۱۸:۰۹
منبع: فرارو
دسته: سیاسی
کد خبر: 26993837
ایران: آماده‌ایم با عربستان با میانجی و یا بدون میانجی گفتگو کنیم

ایران: آماده‌ایم با عربستان با میانجی و یا بدون میانجی گفتگو کنیم

سخنگوی وزارت خارجه گفت: ایران بارها اعلام کرده که با میانجی و بدون میانجی آماده است با همسایگان خود از جمله عربستان گفتگو و رایزنی کند که اگر سوء تفاهمی وجود دارد این سوء تفاهم‌ها برطرف شود.
به اشتراک بگذارید:

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان با بیان اینکه نخست وزیر پاکستان در دومین سفر خود به تهران در سال جاری با رئیس جمهور و مقام معظم رهبری دیدار می‌کند، گفت: مهمترین مسائل منطقه و عرصه بین‌الملل و همچنین آخرین تحولات روابط دو جانبه بین ایران و پاکستان از مهمترین محور‌های گفت‌وگوی این مقام پاکستانی با مقامات جمهوری اسلامی خواهد بود.

به گزارش ایسنا، سید عباس موسوی با بیان اینکه در چارچوب روابط دیرینه و دوستانه بین ایران و پاکستان، عمران خان نخست وزیر پاکستان دومین سفر خود به ایران را در سال جاری انجام خواهد داد افزود: این سفر در چارچوب همکاری‌های نزدیک و دوستانه بین دو کشور انجام می‌شود و ایشان در جریان سفر به تهران علاوه بر دیدار با رئیس جمهور با مقام معظم رهبری نیز دیدار می‌کند.

این دیپلمات کشورمان با بیان اینکه مسائل منطقه، عرصه بین‌الملل و آخرین تحولات در روابط دو جانبه ایران و پاکستان از مهمترین محور‌های گفت‌وگوی این مقام پاکستانی با مقامات جمهوری اسلامی ایران خواهد بود در پاسخ به این سوال که آیا نخست وزیر پاکستان بر اساس اخبار منتشر شده برای میانجی گری بین تهران و ریاض به ایران سفر می‌کند گفت: از موضوع میانجی گری مطلع نیستم. باید دید که ایشان در جریان این سفر چه مذاکرات و محور‌هایی را مطرح می‌کنند. طبیعتا موضوعات منطقه‌ای و تحولات در منطقه از محور‌های گفت‌وگوی ایشان با مقامات جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

موسوی خاطرنشان کرد: ایران بار‌ها اعلام کرده که با میانجی و بدون میانجی آماده است با همسایگان خود از جمله عربستان گفتگو و رایزنی کند که اگر سوء تفاهمی وجود دارد این سوء تفاهم‌ها برطرف شود. چنانکه اجازه ندهیم که اشخاص ثالث و کشور‌های فرامنطقه‌ای از شرایط در منطقه سوء استفاده کنند و بخواهند از این طریق در امور منطقه دخالت کنند.

این دیپلمات کشورمان با تاکید بر اینکه آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای گفتگو با کشور‌های منطقه شامل همه است و ما این موضوع را بار‌ها اعلام کرده‌ایم ادامه داد: طرح‌ها و ابتکاراتی نیز در این راستا از سوی جمهوری اسلامی ایران مطرح شده است و ما از کشور‌هایی که با حسن نیت خواستار ایجاد امنیت در منطقه هستند استقبال کردیم و اگر در جریان این سفر این موضوع مطرح شود ایران این صحبت‌ها را خواهد شنید.

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
منبع: صدا و سیما
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۵:۲۰
منبع: فردا
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۳:۱۵
منبع: پارسینه
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۳:۱۰
منبع: رسا
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۲:۳۴
منبع: برنا
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۱:۴۷
منبع: فردا
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۱:۴۷
منبع: الف
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۱:۴۷
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۱:۴۵
منبع: ایران آنلاین
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۱:۴۱
منبع: صدا و سیما
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۱:۴۰
منبع: انتخاب
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۱:۴۰
منبع: شبستان
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۱:۳۹
منبع: ایسنا
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۱۱:۳۲
منبع: پانا
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۰۹:۳۳
منبع: روزنامه مردم‌سالاری
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۰۸:۰۷
منبع: روزنامه جوان
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۰۲:۵۱
منبع: روزنامه جمهوری اسلامی
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۰۰:۱۲
منبع: دنیای اقتصاد
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ ۰۰:۰۵
منبع: روزنامه خراسان
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۲۳:۳۷
منبع: روزنامه خراسان
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۲۳:۳۷
منبع: پارسینه
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۲۲:۳۱
منبع: تابناک
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۹:۵۰

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار