۲۱:۲۳
منبع: نود tv
دسته: ورزشی
کد خبر: 26995886
دوباره ایتالیا؛ پرچمی که دیدار دوستانه را لغو کرد!

دوباره ایتالیا؛ پرچمی که دیدار دوستانه را لغو کرد!

دیدار برشا و تیم صرب در لومباردی به جنجال کشیده شد.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش وبسایت نود، وقفه بازی های ملی فرصت خوبی برای تیم های باشگاهی است تا بتوانند در فضایی آرام و به دور از تنش، با برگزاری دیدارهایی دوستانه آمادگی خود را حفظ کرده و با همان سطح قبلی به مسابقات بازگردند.

تیم برشا در این بین شاید بیش از هر تیم دیگری به این وقفه نیاز داشت. این تیم منطقه لومباردی که در این فصل به سری آ بازگشته از 6 مسابقه نخست خود تنها دو پیروزی کسب کرده و با 4 شکست، نتوانسته به رتبه ای بهتر از شانزدهم برسد. برای چنین تیمی شاید بازی های دوستانه به منزله کسب هماهنگی بیشتر برای ادامه فصل باشد. 

برشا که چند روز قبل در اورزینووی (حومه برشا در لومباردی) با نتیجه پرگل 11-0 تیم باگنولزه (سطح پنجم فوتبال ایتالیا) را شکست داده بود (ماریو بالوتلی در آن دیدار برای برشا هت‌تریک کرد) روز شنبه قصد داشت در همان محل و در آزمونی سخت تر برابر وویوودینا، تیم هفتم فصل قبل سوپرلیگ صربستان، قرار گیرد. 

فضای دوستانه این مسابقه از همان ابتدا خود را نشان داده بود. بازیکنان دو تیم با پیراهن هایی که عبارت "زنده باد سینیشا" را به روی خود داشت به میدان آمدند تا به این ترتیب حمایت خود را از سینیشا میهایلوویچ، سرمربی صرب این روزهای بولونیا که این روزها با بیماری سرطان دست و پنجه نرم می‌کند، نشان دهند.

برشا با دو گل آلفردو دوناروما (پنالتی) و دیمیتری بیسولی تا دقیقه 13 از حریف پیش افتاد اما بازی قرار نبود با همین آرامی دنبال شود. در دقیقه 31 مسابقه نناد لالاتوویچ، سرمربی وویوودینا از سوی داور اخراج شد اما او با به راه انداختن جنجال، تهدید به بیرون کشیدن تیمش از زمین مسابقه کرد. 

بعد از حدود 10 دقیقه این غائله خوابید و دو تیم به زمین بازگشتند اما تنها 7 دقیقه بعد از آغاز به کار مجدد این مسابقه و در شرایطی که تیم صرب توسط اوگنین جوریچین به گل دست یافته بود، اتفاق دیگری این بار روی سکوها، بازی را به شکل کامل معلق کرد. 

"جورناله دی‌برشا" گزارش داده که در سکوی مقابل هواداران صرب عده ای اقدام به، تکان دادن پرچم آلبانی کرده اند؛ اقدامی که (با توجه به تنش های موجود میان دو کشور صربستان و آلبانی) خشم هواداران صرب وویوودینا را برانگیخته و آن ها را وادار به نشان دادن واکنش کرده است.

به دنبال دیده شدن این پرچم، تماشاگران صرب وارد زمین شده و با ایجاد اختلال در بازی، سعی در پایین آوردن آن پرچم داشته اند. در این بین گزارش شده 20 هوادار صرب تلاش کرده اند با بالا رفتن از فنس ها با هوادارانی که این پرچم را به اهتزاز درآورده بودند، درگیر شوند.

دو تیم در پی این برخوردها به رختکن رفتند و در نهایت این غائله با دخالت پلیس پایان یافت. هرچند این تلاش ها هم سودی نداشت و بازی به دلایل امنیتی هرگز از سر گرفته نشد. 

این اولین باری نیست که تنش میان دو کشور صربستان و آلبانی در زمین فوتبال نمایان می‌شود. سال گذشته و در جریان دیدار دو تیم سوئیس و صربستان در جام جهانی 2018، ژردان شکیری و گرانیت ژاکا ستارگان آلبانی الاصل تیم ملی سوئیس بعد از به ثمر رساندن گل با به نمایش درآوردن عقاب دو سر، نماد کشور آلبانی را در مقابل دیدگان صرب ها به نمایش گذاشتند. اقدامی که موجب شد فیفا برای این دو بازیکن جریمه ای 10 هزار فرانکی را در نظر گیرد. 

تنها چند ساعت بعد از سلام نظامی بازیکنان ترکیه بعد از گل پیروزی برابر آلبانی (که بسیاری آن را حمایت بازیکنان از اقدامات اخیر ارتش ترکیه علیه کردهای سوریه عنوان کردند) یک پرچم موجب شد تا دیداری دوستانه در ایتالیا به آشوب کشیده شده و لغو شود. به نظر می‌رسد قرار نیست سیاست به این زودی ها از زمین فوتبال رخت بربندد!

7712

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار