۲۳:۳۷
دسته: فرهنگی
کد خبر: 26997104
پیک خبر

پیک خبر

پیک خبر
به اشتراک بگذارید:

انتشار یک کتاب همزمان با تولد شفیعی کدکنی
همزمان با هشتادمین سالروز تولد محمدرضا شفیعی کدکنی، چاپ جدیدی از «رستاخیز کلمات» منتشر شد. افزوده شدن سه فصل جدید از جمله نکات قابل توجه چاپ تازه این اثر است. به گزارش تسنیم، یکی از نکات جالب پنجمین چاپ «رستاخیز کلمات»، ارائه بخش اعظم شواهد از ادبیات فارسی و تاریخ اجتماعی ایران است؛ به همین دلیل، خواننده هنگام مطالعه این کتاب درباره سعدی و حافظ و دیگر بزرگان ادبیات ایران زمین، به گونه‌ای دیگر می‌اندیشد و هنر آن ها را از دریچه‌ای دیگر می‌نگرد.


محسن شریفیان مسافر جنوبی جشنواره ایرلند
 محسن شریفیان نوازنده و خواننده موسیقی نواحی بوشهر، آبان امسال برای شرکت در جشنواره بین‌المللی «بگ پایپ(نی انبان)» به کشور ایرلند می ‌رود. به گزارش ایلنا، جشنواره بین‌المللی «بگ پایپ (نی انبان)» رویدادی جهانی است که هر ساله در  ایرلند و در حالی برگزار می‌شود که نوازندگان شاخص ساز بگ‌پایپ یا همان نی انبان از سراسر جهان در آن شرکت می‌کنند و تازه‌های موسیقی کشور خود را با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند. این در حالی است که جشنواره «ویلیام کندی» امسال محسن شریفیان، نوازنده بوشهری ساز نی انبان را به عنوان مهمان ویژه خود معرفی کرده است.  این جشنواره جهانی که در اخبار خود، محسن شریفیان را مرد افسانه‌ای توصیف کرده است، از برگزاری اجرای این نوازنده ایرانی به همراه نوازنده سازهای کوبه‌ای، محمد جابری و سه نوازنده دیگر خبر داد. این رویداد جهانی ۱۴ تا ۱۷ نوامبر با حضور هنرمندانی از کشورهای مختلف برگزار خواهد شد. محسن شریفیان دارای نشان درجه یک هنری ساز نی انبان است.


جایزه جدید خواننده نوجوان «عصر جدید»
 پارسا خائف از خوانندگان نوجوان برگزیده برنامه تلویزیونی «عصرجدید»، برنده جایزه ویژه جشنواره «گراند پریکس» موسیقی موغام کشورهای اسلامی شد. به گزارش مهر، در این جشنواره بین‌المللی که هنرمندان مسلمان از کشورهایی همچون ایران، جمهوری آذربایجان، ترکیه، عراق، مصر، ازبکستان، قزاقستان، ترکمنستان و قرقیزستان شرکت داشتند، پارسا خائف به نمایندگی از کشورمان به مسابقات نهایی راه یافت و برنده جایزه ویژه شد. این هنرمند نوجوان اردبیلی با اجرای تصنیفی در دستگاه نوا، توانست نظر قاطع هیئت داوران را جلب و مقام برتر GRAND prix و دیپلم بین المللی جشنواره موسیقی کشورهای اسلامی ویژه نوجوانان را دریافت کند. پارسا خائف طی روزهای گذشته، تیتراژ برنامه تلویزیونی «میدون» شبکه سوم سیما را به آهنگ سازی فرید سعادتمند، اجرا کرده بود.

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار