۰۰:۱۱
منبع: برنا
دسته: ورزشی
کد خبر: 26997531
برخی با افکار ارتجاعی در برخی از حقوق اجتماعی زنان تابو درست کرده‌اند/ وزارت ورزش و جوانان در دو سال گذشته کارهای خوبی برای حضور زنان در ورزشگاه انجام داد/ حرکت ارزشمند پایان بازی نشانه‌ای از زن ایرانی است

برخی با افکار ارتجاعی در برخی از حقوق اجتماعی زنان تابو درست کرده‌اند/ وزارت ورزش و جوانان در دو سال گذشته کارهای خوبی برای حضور زنان در ورزشگاه انجام داد/ حرکت ارزشمند پایان بازی نشانه‌ای از زن ایرانی است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: حضور بانوان در ورزشگاه نشان داد در خیلی از مسائل اجتماعی می‌توانیم قبل از تابو شدن به راحتی مشکل را حل کنیم.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ تیم ملی فوتبال ایران در بازی مقابل کامبوج به یکی از بردهای تاریخی خود در یک دهه گذشته دست یافت. ثبت 14 گل و حضور بانوان ایرانی در ورزشگاه آزادی بازتاب بسیار گسترده‌ای در رسانه‌های بین‌المللی داشت. در این‌باره حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، نماینده مردم گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی که یکی از تئورسین‌ها و تحلیل‌گران مسائل بین‌الملل به شمار می‌رود به خبرنگار برنا گفت: خیلی سال پیش در کشور ما می‌توانستیم تابو این موضوع را با نگاه ژرف در موارد کلان مملکت‌داری حل کنیم و البته الان هم این حضور خیلی پیام داشت. بانوان حضوری پرنگ، کاملا ملی و متعصبانه را در کنار حفظ شئونات اخلاقی و با نظم و انضباطی قابل قبول داشتند و در پایان بازی نیز در حرکتی ارزشمند که نشانه‌ای از زن ایرانی است، ورزشگاه را تمیز کردند تا فرهنگ بالای خود را نشان دهند.

عضو کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در بخش دیگری از صحبت‌هایش عنوان کرد: ما یک حضور زیبا در ورزشگاه آزادی داشتیم و همه بعد از بازی یک رضایت سرکوب شده را اعلام کردند و رضایت عمومی نیز در این مقوله مهم است. حضور بانوان در ورزشگاه نشان داد در خیلی از مسائل اجتماعی می‌توانیم قبل از تابو شدن به راحتی مشکل را حل کنیم. البته در این میان رسانه‌های غربی این‌گونه جلوه دادند که ما تحت فشار این کار را انجام دادیم، درحالی که پیش از این می‌توانستیم این مشکل را کامل حل کنیم.

این نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به نقش پررنگ بانوان در جامعه ایران اشاره کرد و افزود: بانوان بیش از 50 درصدر جامعه را تشکیل می‌دهند، در دانشگاه 70 درصد دانشجویان خانم‌ها هستند و متاسفانه برخی با افکار ارتجاعی در برخی از حقوق اجتماعی این قشر تابو درست کرده‌اند. این افراد مرتجع همان‌هایی هستند که به دنبال تفکیک جنسیتی در دانشگاه بودند و اصولا با حضور اجتماعی و فرهنگی بانوان مخالف بودند. همه می‌دانیم صحبت کردن در بسیاری از این دست موارد نوعی توهین به شان و منزلت بانوان است. بنده تاکید می‌کنم و اعتقاد دارم پیش از اینکه اینچنین مواردی در جامعه بخواهد به دست آویزی برای دشمنان ما تبدیل شود با یک عقلانیت جمعی باید برخی موارد بسیار کوچک مانند این را پیش از تبدیل شدن به یک تابو حل و فصل کنیم. به هرحال بنده قصد نبش قبر ندارم اما این پیامی که می‌توان از حضور بانوان در ورزشگاه گرفت همین است که باید حقوق اولیه اجتماعی بانوان را در چنین بخش‌هایی رعایت کنیم و در این‌باره نیز بعد از بازی من فکر می‌کنم همه ضمن به رسمیت شناختن این حقوق بانوان با آن مشکلی نداشته باشند.

فلاحت‌پیشه در پایان پیرامون صحبت‌های سلطانی‌فر پیرامون اینکه رییس‌جمهور دو سال پیش از وی و وزیر کشور خواسته بود، مقدمات و زیرساخت‌های لازم برای حضور بانوان در ورزشگاه را مهیا کنند تصریح کرد: در این دو سال کارهای خوبی صورت گرفته و جا دارد بنده از اقدامات وزارت ورزش و جوانان تقدیر کنم. وزارت ورزش باید کار خوب‌اش را ادامه دهد. به هرحال حضور بانوان در استادیوم شروع شده و برای گسترش آن در ورزشگاه‌ها باید یکسری کارها صورت بگیرد.

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
منبع: دانشجویان ایران
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۶:۰۹
منبع: ایران‌اکونومیست
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۳:۰۶
منبع: ایرنا
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۲:۵۲
منبع: برترینها
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۱۲:۱۸
منبع: ایران آنلاین
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ ۰۷:۵۲

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار