۰۹:۲۵
منبع: فردا
دسته: اجتماعی
کد خبر: 27108738
ماجرای عدم پرداخت یارانه برخی خانوارهای غیرمتمول چه بود؟ +سند

ماجرای عدم پرداخت یارانه برخی خانوارهای غیرمتمول چه بود؟ +سند

گزارش‌ها از واریز یارانه مهر ماه و عدم واریز یارانه شهریور ماه برخی خانوارها به دلیل مشکلاتی در حساب‌های بانکی حکایت دارد.
به اشتراک بگذارید:

خبرگزاری تسنیم: با تصویب آئین نامه اجرایی تبصره ۱۴ قانون بودجه دور اول حذف یارانه نقدی از شهریور ماه امسال آغاز شد. این در حالی است که در همان برهه خبر‌هایی از قطع ناخواسته یارانه برخی خانوار‌ها مطرح شده است.

گفتنی است، در حال حاضر یارانه مهر ماه این خانوار‌ها واریز شده، اما ظاهرا خبری از واریز یارانه نقدی شهریور ماه که پرداخت نشده بود حداقل برای برخی از این خانوار‌ها نیست.

برای شفافیت بیشتر نمونه‌ای از نحوه پرداخت یارانه نقدی یکی از این خانوار‌ها قابل مشاهده است، بر این اساس یارانه نقدی این شخص در دور ۱۰۲ یعنی مرداد ماه واریز، اما یارانه دور ۱۰۳ یعنی شهریور ماه واریز نشده است. در ادامه یعنی دور ۱۰۴ یارانه نقدی این خانوار مجددا واریز شده و مشخص نیست تکلیف عدم پرداخت یارانه نقدی شهریور ماه چه خواهد شد.

به گزارش تسنیم، اگر یارانه نقدی شهریور ماه برخی از این خانوار‌ها واریز نشده باشد به نظر میرسد چندین میلیارد تومان به صورت بلاتکلیف در خزانه مانده که بایستی با شفاف سازی دیوان محاسبات به حساب یارانه بگیران واریز شود.

گفتنی است، معاون یارانه سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها با تاکید بر اینکه مشکل حساب‌های بانکی ۷۳۰۰ خانوار مورد بحث حل شده است، گفته بود: هر کسی که می‌خواهد یارانه بگیرد باید شماره حساب بانکی معتبر داشته باشد مگر آنکه مشمول حذف باشد و یا با دستور قضایی یارانه به آن تعلق نگیرد.

ماجرای عدم پرداخت یارانه برخی خانوار‌های غیرمتمول چه بود؟ +سند

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار