۰۹:۵۱
منبع: برنا
دسته: فرهنگی
کد خبر: 27472861
جشنواره موسیقی نواحی؛ آلبوم باشکوهی از فرهنگ و هنر اقوام ایرانی است

جشنواره موسیقی نواحی؛ آلبوم باشکوهی از فرهنگ و هنر اقوام ایرانی است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان: جشنواره موسیقی نواحی؛ آلبوم باشکوهی از فرهنگ و هنر اقوام ایرانی است.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ محمدرضا علیزاده در مراسم افتتاح دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی در محل کاروانسرای گنجعلی‌خان اظهار داشت:جشنواره موسیقی نواحی؛آلبوم باشکوهی از فرهنگ و هنر اقوام ایرانی است و خوشحالیم که برای ۱۲ سال میربان این رویداد مهم هنری کشور هستیم .

  وی ضمن تبریک امامت امام علی(ع) و آغاز هفته وحدت گفت: آغاز این هفته با اختتامیه جشنواره موسیقی نواحی همراه است و پس از آن جشن‌های بهار مهربانی در استان کرمان به مدت ۱۰ روز پیاپی برگزار می‌شود.

  علیزاده به رشد ۱۰۰درصدی میمانان جشنواره اشاره کرد و افزود: جشواره امسال میزبان ۲۸۰ مهمان است که از این حیث نسبت به سال گذشته شاهد رشد ۱۰۰ درصدی هستیم، ضمن این که حضور هنرمندان، اصحاب رسانه،  دانشجویان موسیقی، تیم اجرایی و ۱۳ هنرمند خارجی  از  ویژگی‌های جشنواره نواحی امسال است.

وی با اشاره به رشد کیفی دوازدهمین دوره جشنواره موسیقی نواحی کشور گفت: در این راستا ۹۲ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است ، رشد تعداد آثار ارسالی نسبت به سال گذشته حائز اهمیت و نتیجه زحمات شورای سیاستگذاری و تیم اجرایی دوازدهمین دوره جشنواره موسیقی نواحی کشور بوده است.  

  در  مراسم افتتاحیه دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی ایران ،گروه‌های موسیقی مقامی و نواحی مناطق مختلف از جمله استان کردستان، تربت جام، خراسان شمالی، آذربایجان شرقی، سیستان و بلوچستان، ترکیه، هرمزگان، ترکمن، کرمان، خوزستان هنرنمایی کردند .

 

 

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار