۱۰:۵۱
منبع: دانشجو
دسته: فرهنگی
کد خبر: 27474734
واکاوی کتاب در آمدی بر فقه اخلاق از حجت الاسلام امیر غنوی؛ در «چراغ مطالعه»

واکاوی کتاب در آمدی بر فقه اخلاق از حجت الاسلام امیر غنوی؛ در «چراغ مطالعه»

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، حجت الاسلام امیر غنوی استاد و پژوهشگر برجسته اخلاق پژوهشکده فرهنگ و اندیشه اسلامی است. وی تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته نرم افزار از دانشگاه صنعتی شریف به پایان برده است. سال 1371 مقطع فوق لیسانس را در رشته حقوق سپری کرده و سپس مشغول تحصیلات حوزوی می‌شود. چاپ مقالات بسیاری در حوزه اخلاق و تالیف قریب به 10 کتاب در زمینه اخلاق و پژوهش‌های اخلاقی حاصل چند دهه فعالیت فکری و پژهشی حجت الاسلام غنوی بوده است. از جمله کتاب‌های حجت الاسلام امیر غنوی می‌توان به «تربیت از فرادست»، «درآمدی بر فقه اخلاق»، «سلوک اخلاقی در طرح‌های روایی» اشاره کرد. «درآمدی بر فقه اخلاق» نام یک جلد از مجموعه کتاب‌هایی است که امیر غنوی در راستای پژوهش‌های ساختارمند در زمینه اخلاق اسلامیِ برآمده از آیات و روایات تدوین کرده است. «چراغ مطالعه» در هر قسمت از فصل نخست خود، میزبان یکی از نویسندگان شهیر ایرانی خواهد بود و با آن‌ها درباره‌ی کتاب‌هایشان به گفتگو خواهد نشست. کوروش علیانی، نویسنده، پژوهشگر و زبان‌شناس اجرای این مجموعه گفتگوها را بر عهده خواهد داشت. «چراغ مطالعه» در 20 قسمت با تهیه کنندگی «مرتضی روحانی» و «علی خواجه» در گروه فرهنگ و اندیشه شبکه چهار سیما تولید شده است. بازپخش این برنامه، یکشنبه‌ها ساعت 10 و دوشنبه‌ها ساعت 13 بر روی آنتن خواهد رفت.
به اشتراک بگذارید:
به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، حجت الاسلام امیر غنوی استاد و پژوهشگر برجسته اخلاق پژوهشکده فرهنگ و اندیشه اسلامی است. وی تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته نرم افزار از دانشگاه صنعتی شریف به پایان برده است. سال ۱۳۷۱ مقطع فوق لیسانس را در رشته حقوق سپری کرده و سپس مشغول تحصیلات حوزوی می‌شود.

چاپ مقالات بسیاری در حوزه اخلاق و تالیف قریب به ۱۰ کتاب در زمینه اخلاق و پژوهش‌های اخلاقی حاصل چند دهه فعالیت فکری و پژهشی حجت الاسلام غنوی بوده است. از جمله کتاب‌های حجت الاسلام امیر غنوی می‌توان به «تربیت از فرادست»، «درآمدی بر فقه اخلاق»، «سلوک اخلاقی در طرح‌های روایی» اشاره کرد.

«درآمدی بر فقه اخلاق» نام یک جلد از مجموعه کتاب‌هایی است که امیر غنوی در راستای پژوهش‌های ساختارمند در زمینه اخلاق اسلامیِ برآمده از آیات و روایات تدوین کرده است.

«چراغ مطالعه» در هر قسمت از فصل نخست خود، میزبان یکی از نویسندگان شهیر ایرانی خواهد بود و با آن‌ها درباره‌ی کتاب‌هایشان به گفتگو خواهد نشست. کوروش علیانی، نویسنده، پژوهشگر و زبان‌شناس اجرای این مجموعه گفتگو‌ها را بر عهده خواهد داشت.
«چراغ مطالعه» در ۲۰ قسمت با تهیه کنندگی «مرتضی روحانی» و «علی خواجه» در گروه فرهنگ و اندیشه شبکه چهار سیما تولید شده است. بازپخش این برنامه، یکشنبه‌ها ساعت ۱۰ و دوشنبه‌ها ساعت ۱۳ بر روی آنتن خواهد رفت.
مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار