۱۱:۱۶
منبع: فارس
دسته: فرهنگی
کد خبر: 27475556
چاپ 100 هزار جلد کتاب در سال/مشکل کمبود فضای فیزیکی در نمایشگاه‌های کتاب

چاپ 100 هزار جلد کتاب در سال/مشکل کمبود فضای فیزیکی در نمایشگاه‌های کتاب

به اشتراک بگذارید:

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، قادر آشنا پیش از ظهر امروز در آیین افتتاح نمایشگاه کتاب کهگیلویه و بویراحمد گفت: امروز همزمان با نمایشگاه کتاب استان، نمایشگاه کتاب  اصفهان هم افتتاح می‌شود.

مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های  ایران با بیان اینکه سالانه ۶۰۰ هزار جلد کتاب عرضه می‌شود، گفت:  در چهار نمایشگاه استانی بالغ بر ۲۷ میلیارد کتاب به فروش رسید.

وی با بیان اینکه نمی‌پذیرم که سرانه مطالعه خیلی پایین باشد افزود: سرانه مطالعه تا حدودی پایین است اما وقتی به استقبال مردم و فروش نمایشگاه‌های کتاب نگاه می‌کنیم اقبال مردم از نمایشگاه خوب بوده است.

این مسوول عنوان کرد: سال گذشته ۱۳۰ میلیارد تومان کتاب در نمایشگاه کتاب تهران از طریق دستگاه‌های کارتخوان خریداری شد  که  ۱۱ درصد تراکنش افزایش داشت که نشان از اقبال مردم به کتاب است.

آشنا عنوان کرد: در سال ۱۰۰ هزار عنوان کتاب چاپ می شود که بخش اعظمی از این کتاب‌ها چاپ جدید است.

وی با اشاره به اینکه در دورتر استان‌ها باشگاه و انجمن و نمایشگاه‌های عمومی کتاب دایر است، تصریح کرد: کشور ایران برابر با کشور چین ناشر دارد اما گرانی کاغذ مشکلاتی ایجاد کرده که انتظار داریم همه فعالان در این حوزه برای رفع مشکل تلاش و همکاری کنند.

وی به نوزدهمین نمایشگاه کتاب استان اشاره کرد و افزود: ناشرین خوبی وارد استان شدند اما اگر فضای کافی وجود داشت ظرفیت حضور ۴۰۰ ناشر در استان بود که در اکثر استان‌ها با مشکل کمبود فضا مواجه هستیم.

مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های ایران در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: به دلیل مشکلات مالی از برگزاری نمایشگاه کتاب استان ناامید شده بودیم اما با همکاری مجموعه استان و استاندار این مشکل رفع شد و امروز شاهد آیین افتتاحیه مهمترین مقوله فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد در بهترین زمان ممکن هستیم.

انتهای پیام/۸۲۰۲۴

 

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار