۱۶:۴۴
منبع: مهر
دسته: فرهنگی
کد خبر: 27485170
جشنواره تئاتر کودک رقابت کیفی گروه‌های نمایش را افزایش داده است

جشنواره تئاتر کودک رقابت کیفی گروه‌های نمایش را افزایش داده است

همدان - یک کارگردان تئاتر گفت: جشنواره تئاتر کودک و نوجوان بهانه‌ای است تا گروه‌های نمایشی به دلیل رقابت با یکدیگر کیفیت تولیدات خود را ارتقاء دهند.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش خبرنگار مهر، رضا روان ظهر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با برگزاری جشنواره تئاتر کودک وضعیت نمایش‌های تولیدی از لحاظ کیفیت بهبود یافته‌ و تعداد مخاطبان و تماشاچیان تئاتر به ویژه در بخش کودک و نوجوان افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه کارگردانان در همدان بیشتر به تولید نمایش‌های کودک تمایل دارند، یادآور شد: هنرمندان باید در کنار تئاتر کودک و نوجوان، تئاتر بزرگسال را نیز جدی بگیرند و آثار بیشتری در این بخش بسازند.

روان به دغدغه هنرمندان تئاتر کودک و نوجوان برای ساخت نمایش در این بخش اشاره وعنوان کرد: برگزاری جشنواره بهانه‌ای است که گروه‌ها آثار خود را ارائه دهند و با هم رقابت کنند.

وی ادامه داد: جشنواره به نوعی یک کارگاه آموزشی نیز محسوب می‌شود که در خلال برگزاری آن، گروه‌ها نمایش‌های یکدیگر را می‌بینند و موارد مختلفی را یاد می گیرند که در ارتقاء سطح دانش خود در تئاتر، ارزشمند است.

این هنرمند همدانی یکی از نیازهای اساسی تئاتر کودک و نوجوان را نمایش‌نامه‌های قوی دانست و افزود: متون و نمایش‌نامه‌ها در بخش کودک و نوجوان باید تفکیک شوند و نیازهای قشر سنی مدنظر خود را در متون لحاظ کنند.

وی با تأکید بر اینکه کارگاه‌های آموزشی تئاتر علاوه بر ایام جشنواره باید در طول سال برگزار شود، اظهار کرد: این کارگاه‌ها باید با زیرساختی قوی به هنرمندان نحوه نگارش صحیح و اثرگذار نمایش‌نامه‌ها را بیاموزند تا متون خوبی نوشته و به مرحله اجرا برسانند.

روان با اشاره به اینکه سطح علمی کارگاه‌ها باید بیش از پیش بهبود یابد، گفت: در کنار برگزاری کارگاه‌ها، تماشای نمایش‌ها در ارتقاء کیفی آثار اثرگذار است و به همین دلیل بیشتر گروه‌های حاضر در جشنواره، دنبال این هستند که تئاتر دیگر گروه‌ها را ببینند.

این کارگردان تئاتر با بیان اینکه میزان شناخت کارگردانان از تئاتر کودک و نوجوان باید افزایش یابد، یادآور شد: بهتر است کارگردان‌ها از روانشناسی کودک در آثار خود بهره بگیرند و این موضوع را جدی بگیرند.

بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان از ۱۶ تا ۲۱ آبان‌ماه با شعار «تئاتر، کودک و طبیعت» و با دبیری مجید قناد در همدان در حال برگزاری است.

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار