۱۷:۱۵
منبع: ایرنا
دسته: فرهنگی
کد خبر: 27485753
پنجمین جشنواره «علم برای همه» گشایش یافت

پنجمین جشنواره «علم برای همه» گشایش یافت

تهران -ایرنا - پنجمین جشنواره «علم برای همه» موزه ملی علوم و فناوری ایران گشایش یافت.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش خبرنگار گروه علمی ایرنا، این جشنواره عصر روز شنبه ۱۸ آبان هم‎زمان با روز جهانی «علم در خدمت صلح و توسعه» با حضور دکتر وحید احمدی رئیس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور، دکتر سیف الله جلیلی رئیس موزه ملی علوم و فناوری، محیط طباطبایی رئیس ایکوم ایران و نماینده سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، میهمانان این جشنواره در محل باغ موزه قصر تهران آغاز بکار کرد و تا جمعه ۲۴ آبان جاری ادامه خواهد داشت.
بر اساس این گزارش، پنجمین جشنواره علم برای همه به همت موزه ملی علوم و فناوری و با مشارکت باغ موزه قصر و بیش از ۲۰ انجمن و مرکز علمی و فرهنگی کشور با هدف ایجاد بستر مناسب برای رویارویی مردم با دستاوردهای علمی و ایجاد علاقه و نشاط علمی در خانواده‌ها برگزار می‌شود.
این دوره از جشنواره به صورت گسترده در فضای بیش از ۱۵۰۰ متر در محل باغ موزه قصر با بخش‌های متنوعی همچون شهربازی علمی، نمایشگاه آثار هنری، غرفه‌های آموزشی، نمایش مستندهای علمی، مسابقات خانوادگی، جُنگ‌های علمی و دیدار با متخصصان برگزار می‌شود.
همچنین در این دوره از جشنواره، پژوهشگاه رویان، رصدخانه تارا، انجمن نجوم آماتوری ایران، آزمایشگاه تحقیقات فضایی، دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، مدرسه جهانی بدون مرز والی، ستاد فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت فناوری کتابخانه و موزه ملی ملک حضور خواهند داشت.
پنجمین جشنواره «علم برای همه» موزه ملی علوم و فناوری ایران از ۱۸ الی ۲۴ آبان ماه جاری در محل باغ موزه قصر برگزار می شود.

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار