۱۹:۲۰
منبع: شبستان
دسته: فرهنگی
کد خبر: 27487736
توزیع حدود 22 هزار جلد کتاب در مناطق کمتربرخوردار فارس

توزیع حدود 22 هزار جلد کتاب در مناطق کمتربرخوردار فارس

سهرابی با اشاره توزیع قرآن و مفاتیح هم در ایام عزاداری و ماه مبارک رمضان انجام شده است، گفت: حدود 22 هزار جلد کتاب در مدارس، شهرستان‌ها و مناطق محروم و روستاهای دوستدار کتاب توزیع شد که تا پایان سال 2 برابر می‌شود.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، «صابر سهرابی»، امروز (شنبه 18 آبان) در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه انسجام بین دستگاه های فرهنگی در این 2 سال شکل گرفته است که جای تبریک دارد، گفت: این انسجام باعث می شود تا راه های ترویج کتاب و کتابخوانی بیشتر نمود پیدا کند.

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با یادآوری این مطلب که چندین سال است که در فارس و شیراز گام های زیادی برای بدست آوردن پایتختی برداشته می شود، اضافه کرد: امسال فارس به شکل جدی گام مهمی برای حضور در رقابت پایتخت کتاب ایران حضور می یابند و اکثر شهرستان ها در این رقابت شرکت می کنند.

 

دبیر شورای فرهنگ عمومی فارس با اشاره به اینکه در هفته ترویج کتاب و کتابخوانی برنامه های متفاوتی شکل گرفته است، افزود: حدود 22 هزار جلد کتاب در مدارس، شهرستان ها و مناطق محروم و روستاهای دوستدار کتاب توزیع شد که تا پایان سال 2 برابر می شود.

 

وی با اشاره به اینکه توزیع قرآن و مفاتیح هم در ایام عزاداری و ماه مبارک رمضان انجام شده است، افزود: توزیع کتاب در مدارس کمتر برخوردار و مناطق عشایر و روستایی در این هفته انجام می شود.

 

سهرابی با اشاره به اینکه ناشرین برتر کتاب مورد تجلیل قرار می گیرند، اظهارداشت: در مراسمی از نویسندگان حوزه کتاب و کتابخوانی هم تجلیل می شود و مدیران چاپخانه های برتر هم مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.

 

وی از برپایی نمایشگاه بزرگ کتاب از سوم تا 9 آذرماه خبر داد و یادآور شد: در شیراز 40 برنامه متنوع در حوزه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی اجرا خواهیم کرد.

 

 

پایان پیام/ 130
مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار