۰۸:۴۲
دسته: فرهنگی
کد خبر: 27493718
پیشنهاد

پیشنهاد

به اشتراک بگذارید:

جواد لگزیان

تنها ابلهان زنده می‌مانند

این رمان از دو ماجرای عشقی پرده برمی‌دارد که در دو فاصله زمانی و مکانی مختلف اتفاق افتاده‌اند؛ یکی در قلب ژرفترین دره‌های جهان و دیگری در صحراهای وسیع هند.در سالهای 1940 آلتیا به همراه شوهرش که زلزله شناس است برای یافتن منشأ زلزله به اعماق شبه قاره هند سفر می‌کند، سفری پرماجرا که به تحولی معنوی در وجودش می‌انجامد و طی اجرای مراسم و آیین‌هایی، به تدریج به سوی بودا کشانده می‌شود تا در کنارش به آرامش برسد. سالها بعد نوه اش مگی با شوهرش برای اداره کلینیک بهداشتی مخروبه و رهاشده‌ای، به دره‌ای دورافتاده در پرو می‌روند و طی ماجراهای نفس‌گیر، با رهبر گروه‌های شورشی آشنا می‌شوند و در نهایت مجبور می‌شوند به همراه آنها در سفری ماجراجویانه و خطرناک به قلب جنگل‌های باران بزنند.
«کیت ویلر» که برای مجموعه داستان‌های کوتاهش به نام «نه از جایی که شروع کردم» چندین جایزه ادبی دریافت کرده است، این بار در اولین داستان بلندش، خواننده را به جایی دور در آن سوی جهان می‌برد و در داستانی از عشق و دلدادگی گذشته و حال را در هم می‌آمیزد.
زهرا تابشیان لیسانس روانشناسی و هنر از دانشگاه آمریکایی بیروت و کارشناسی ارشد از دانشگاه تهران دارد. تالیفات او بر بال فریب، نیرنگ فرنگ، پونه (نشر البرز) و امپراتور سرزمین سوخته (نشر قصیده‌سرا)، و ترجمه‌هایش اشک آنجلا اثر فرانک مک کورت، آناستازیا اثر مری موریسی (نشر دشتستان) و خوشی‌های زندگی اثر سامرست موام (نیکو نشر) هستند.
رمان «تنها ابلهان زنده می‌مانند» نوشته کیت ویلر با ترجمه زهرا تابشیان در 452 صفحه منتشر شده است.
 

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار