۰۹:۰۵
منبع: تسنیم
دسته: فرهنگی
کد خبر: 27494228
روزهای فرهنگی روسیه در ایران آغاز شد

روزهای فرهنگی روسیه در ایران آغاز شد

رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در آیین افتتاحیه روزهای فرهنگی روسیه در ایران در تالار وحدت تهران گفت: جایگاه و نقش هنر تأثیر بسزایی در دوستی و پیوند ملت‌ها دارد.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، مراسم افتتاحیه روزهای فرهنگی روسیه در ایران با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و وزارت فرهنگ فدراسیون روسیه و با حضور  ابوذر ابراهیمی‌ترکمان رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و معاون وزیر فرهنگ روسیه و هیأتی 50 نفره از هنرمندان این کشور،  در تالار وحدت تهران برگزار شد. 

ابراهیمی‌ترکمان در سخنرانی خود در این مراسم، با اشاره به اهمیت جایگاه هنر و نقش آن در انتقال مفاهیم گفت: تمام اتفاقاتی که امروز و در این مراسم خواهید دید، موضوعاتی است که کلمه از انتقال معانی آنها برنمی‌آید و هنرمند به موسیقی و شعر پناه می‌برد تا بتواند آن معانی را منتقل کند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی به امضای موافقتنامه‌ فرهنگی بین ایران و روسیه اشاره کرد و گفت: 52 سال پیش، موافقتنامه‌ای فرهنگی میان دو کشور ایران و اتحاد جماهیر شوروی امضاء شد. پس از آن هم کشور ایران بعد از پیروزی انقلاب، ایران دیگری شد و هم اتحاد جماهیر شوروی به روسیه تبدیل شده، اما این موافقتنامه فرهنگی میان دو کشور پایدار و معتبر باقی مانده است.

وی با بیان اینکه بین دو کشور ایران و روسیه مشترکات فرهنگی بی‌شماری وجود دارد، اظهار امیدواری کرد در آینده نیز شاهد تداوم و برگزاری چنین برنامه‌هایی باشیم.

رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی خطاب به شرکت‌کنندگان روسی روزهای فرهنگی روسیه در ایران گفت: ما امروز با شما به یک‌ چشم و یک‌ دل هنرنمایی هنرمندان روسی را تماشا خواهیم کرد.

سپس پاول استپانف جانشین وزیر فرهنگ فدراسیون روسیه در ایران نیز متنی را قرائت کرد که در بخش‌هایی از آن یادآور شد: در سال‌های اخیر مناسبات  میان کشورهای ایران و روسیه رو به گسترش بوده و ارتباطات مستقیمی میان فعالان این حوزه شکل گرفته است. سال گذشته نیز برگزاری روزهای ایران در روسیه با استقبال بسیار گرمی روبه‌رو شد و مردم روسیه با فرهنگ بی‌نظیر ایران آشنا شدند.

وی افزود: هم‌اکنون با برگزاری روزهای فرهنگی روسیه در ایران امیدوارم این فرصت فراهم شود تا مردم ایران نیز با فرهنگ غنی روسیه آشنا شوند. به طور کلی در کشور ما بر ارتباطات فرهنگی میان ایران و روسیه تأکید ‌می‌کنند و بر همین اساس این برنامه‌ها به‌صورت مستمر ادامه خواهند داشت. 

سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با همکاری وزارت فرهنگ فدراسیون روسیه، روزهای فرهنگی روسیه را در ایران برگزار کرد. شهرهای تهران و قزوین، در روزهای 18 تا 23 آبان میزبان مقامات فرهنگی دو کشور  و سفرا و دیپلمات‌های خارجی مقیم ایران طی هفته فرهنگی روسیه در ایرانند.

انتهای پیام/

R1386/P/S4,35,40/CT11
مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
منبع: رسا
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۵:۳۲
منبع: پانا
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۴:۱۲
منبع: انصاف
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۳:۲۲
منبع: دیپلماسی ایرانی
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۲:۰۷
منبع: دیپلماسی ایرانی
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۲:۰۷
منبع: بولتن
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۲:۰۵
منبع: صدا و سیما
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۱:۵۰
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۰:۵۵
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۰:۵۰
منبع: بصیرت
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۰:۳۱
منبع: برترینها
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۰:۲۹

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار