۱۱:۱۲
منبع: ایسنا
کد خبر: 27498444
نحوه تشخیص ساعت تقلبی از اصل رولکس

نحوه تشخیص ساعت تقلبی از اصل رولکس

حتی اگر شما هوادار پر و پا قرص ساعت نباشید، احتمالاً نام برند سوئیسی ساعت رولکس را زیاد شنیده‌اید.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام گالری ساعت اشرافی، رولکس را عموماً نشان شأن و اعتبار ساعت است، با ۷۰۰ هزار ساعت که در سال تولید می‌کند. همچنین بیشترین ساعت‌های تقلبی به این نام زده می‌شود.

از آقایی بنام دیوید دوگان سوال کردیم که از سال ۱۹۷۵ در کار فروش ساعت بوده، که چگونه ساعت رولکس تقلبی را از رولکس اصل تشخیص بدهیم. پاسخ ایشان بدین صورت بود:

۱) ارزان ترین ساعت‌های کپی تشخیص‌شان خیلی راحت است بخاطر محرک عقربه‌هایشان. عقربه ثانیه آنها ضربه دار و با پرش حرکت می‌کند، در حالی که عقربه رولکس اصل یکنواخت جلو می‌رود.

اگر چندان از پرش دار بودن یا یکنواخت بودن ساعت مطمئن نیستید، می‌توانید گوش خود را نزدیک ساعت ببرید. ساعت رولکس واقعی صدای تیک تاک نمی‌دهد.

۲) راه دوم تشخیص ساعت اصل از کپی سنگینی ساعت است. ساعت‌های رولکس فیک عموماً سبک تر هستند، در حالی که ساعت رولکس اصلی از قطعات پر کیفیت فلزی ساخته می شود، که وزن قابل توجهی به ساعت مچی می‌دهند.

۳) سپس به پیچ کوک بغل ساعت نگاهی بیاندازید. معمولاً ساعت رولکسهای تقلبی کوک ساده‌ای دارند تا ساعت و دقیقه را جلو و عقب کند، در حالی که ساعت‌های رلکس اصلی یک پیچ کوک خوش دست و خوش تراش دارند که رویش حکاکی شده است و یک جور اثر هنری است.

۴) آخرین مورد، لنز سایکلوپس روی شیشه ساعت رولکس برای درشت نمایی تقویم است. کپی کردن این قسمت خیلی سخت است، بخاطر همین اکثر ساعت های تقلبی از این قسمت صرف نظر می‌کنند و در نتیجه تقویم ساعت درشت نمایش داده نمی‌شود.

ارزان‌ترین ساعت هایی که کنار خیابان فروخته می شوند تشخیص دادن شان خیلی راحت است. ولی وقتی ساعت های کپی قیمتی بالای ۷۰۰ دلار پیدا می کنند، آن وقت است که برای تشخیص دقیق تر باید ببرید نزد ساعت ساز تا با نگاه دقیق تر به شما با قطعیت بگوید ساعت کپی هست یا نه.

در نهایت یکی از راه‌های شناخت ساعت کپی مقایسه آن از لحاظ قیمت با مورد های مشابه است. بر فرض که شما در سایتی ساعت رولکس ارزان قیمت پیدا کرده‌اید، کافی است بعد از اطلاع از سلامت و ظاهر ساعت مچی، ببینید چه سالی تولید شده و نمونه‌های مشابه آن چه قیمتی دارند. طبیعتاً ساعت رولکسی که خیلی ارزان‌تر از نمونه‌های مشابه باشد، مشکوک به تقلبی است.

ولی با وجود این اطلاعات، بهر حال نظر کارشناس فروش ساعت مچی ارجحیت دارد و نظر قطعی اصل بودن ساعت را به شما می‌دهد. کارشناسان گالری ساعت اشرافی برای تشخیص دقیق تر اصل بودن ساعت در خدمت شما هستند.

انتهای رپرتاژ آگهی

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه
منبع: برنا
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۴:۴۰
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۳:۱۱
منبع: اقتصاد
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۲:۲۳
منبع: صدا و سیما
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۰۹:۴۵
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۰۹:۱۵
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۰۸:۳۰

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار