۱۱:۱۴
منبع: همشهری
دسته: فرهنگی
کد خبر: 27498517
نسخ خطی از روایت صادق

نسخ خطی از روایت صادق

نمایشگاه نسخ خطی از روایت‌های منقول امام جعفر صادق (ع)، در موزه و کتابخانه ملک با عنوان «روایت صادق» برای بازدید عموم برگزار می‌شود.
به اشتراک بگذارید:

 این نمایشگاه همزمان با فرا رسیدن سالروز میلاد حضرت محمد (ص)و امام جعفر صادق (ع)، برگزار می شود. به گفته مدیر روابط عمومی موزه و کتابخانه ملک، این آثار شامل رساله اختلاجات الاعضاء مروتهعن الصادق درباب نقل قول هایی از امام صادق (ع) در موضوع پزشکی، تاب مصباح الشریعه و مفتاح الحقیقه مجموعه‌ای از احادیث کوتاه در اعتقادات و آداب دینی در صد باب، ترجمه توحید مفضل توحید کتابی که توسط مفصل بن عمر نگاشته شده و شامل درس هایی در موضوع توحید، کتاب گل جعفری ترجمه فارسی حدیثی که ابن بابویه قمی در کتاب خصال در باب 19 از امام جعفر صادق (ع) روایت کرده که موضوع آن حکمتهای خدا در خلقت اعضای آدمی و .... است.

«مهدی یساولی» با تاکید بر این که همه آثار به نمایش درآمده به صورت دست نویس است به همشهری محله گفت: «این نمایشگاه از روز پنجشنبه 23 آبان ماه دایر است و علاقه مندان از شنبه تا پنجشنبه ساعت 8:30 تا16:15 دقیقه و پنجشنبه ها تا ساعت 15:15 به موزه ملک در خیابان ملل متحد (میدان مشق) مراجعه کنند.»

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار