۱۱:۵۱
دسته: فرهنگی
کد خبر: 27499814
حضور بیش از 350 شخصیت نخبه از 90 کشور/ گفتمان وحدت اسلامی جریان تکفیری را به خارج از رینگ بُرد

حضور بیش از 350 شخصیت نخبه از 90 کشور/ گفتمان وحدت اسلامی جریان تکفیری را به خارج از رینگ بُرد

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه جبهه استکبار با اعمال تحریم سعی می‌کند، جمهوری اسلامی را در جهان منزوی نشان دهد، گفت: با وجود تحریم‌های اعمالی از سوی استکبار جهانی علیه کشورمان، بیش از 350 شخصیت نخبه از 90 کشور اسلامی و غیر اسلامی در سی و سومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی حضور خواهند داشت.
به اشتراک بگذارید:

حضور بیش از ۳۵۰ شخصیت نخبه از ۹۰ کشور/  گفتمان وحدت اسلامی جریان تکفیری را به خارج از رینگ بردبه گزارش خبرنگار بین‌الملل دفاع‌پرس، آیت‌الله اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در نشست خبری سی و سومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی ضمن تبریک هفته وحدت اظهار داشت: امروز جریان وحدت‌گرا با پرچمداری جمهوری اسلامی ایران و رهبری حضرت امام خامنه‌ای (مدظله العالی) در دنیا یک جریان پیروز محسوب می‌شود که توانست جریان تکفیری را نه به گوشه رینگ بلکه به خارج از رینگ هدایت کند.

وی با تاکید بر اینکه گفتمان تکفیر در جهان اسلام شکست‌ خورده است، گفت: ما توانستیم گفتمان وحدت اسلامی را در جهان اسلام عملیاتی کنیم؛ این گفتمان از اندونزی گرفته تا موریتانی گسترش پیدا کرده است.

آیت‌الله اراکی با بیان اینکه محور مقاومت جلوه بزرگی از وحدت جهان اسلام است، تصریح کرد: اگر به ما فرصت می‌دادند در مکه که پایتخت جهان اسلام است، جوانان جهان اسلام را یکجا جمع کنیم، ده‌ها میلیون جوان از سراسر جهان اسلام گرد هم می‌آمدند که این حضور نشانه پیروزی جریان وحدت‌گرا بود.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در تشریح سی و سومین کنفرانس وحدت اسلامی بیان داشت: این کنفرانس نمادی از حضور جریان وحدت در سراسر جهان اسلام است که نمایندگان همه اقشار جامعه اسلامی حضور دارند. بخش اعظمی از شرکت‌کنندگان در این دوره از جوانان است.

وی گفت: ما این دوره از کنفرانس را در شرایطی برگزار می کنیم که جبهه استکبار تحریم‌هایی در راستای منزوی کردن کشورمان اعمال کرده است؛ اما حضور بیش از ۳۵۰ شخصیت نخبه و برجسته از سراسر جهان نشان‌دهنده این است که جمهوری اسلامی ایران مرکز جهان اسلام است و تلاش جبهه استکبار در منزوی کردن آن شکست خورده است.

آیت‌الله اراکی در پایان خاطرنشان کرد: دفاع از فلسطین و مسجدالاقصی اولین محور این دوره از کنفرانس است. حضور پر رنگ زنان، جوانان و رهبران برجسته مقاومت نیز از سایر محورهای این دوره از کنفرانس وحدت اسلامی است.

انتهای پیام/ 411

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
منبع: روزنامه جوان
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۷:۴۵
منبع: روزنامه جوان
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۷:۴۵
منبع: روزنامه جوان
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۶:۱۲
منبع: صدا و سیما
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۶:۱۰
منبع: صدا و سیما
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۶:۰۱
منبع: روزنامه جوان
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۵:۲۷
منبع: بصیرت
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۴:۴۶
منبع: بصیرت
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۴:۴۶
منبع: بصیرت
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۴:۴۶
منبع: ایرنا
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۴:۳۳
منبع: رسا
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۴:۲۶
منبع: ایرنا
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۴:۱۵
منبع: صدا و سیما
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۳:۳۰
منبع: فارس
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۳:۱۵
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۳:۱۱
منبع: ایرنا
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۳:۰۶

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار