۱۲:۰۱
منبع: شبستان
دسته: فرهنگی
کد خبر: 27500072
جشن میلاد پیامبر اکرم (ص) در نابلس با توزیع شیرینی و مدیحه سرایی

جشن میلاد پیامبر اکرم (ص) در نابلس با توزیع شیرینی و مدیحه سرایی

شهر نابلس در فلسطین با تزیین خیابان‌ها و توزیع شیرینی و مدیحه سرایی جشن میلاد پیامبر اسلام (ص) را برگزار کرد.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از آناتولی، مسلمانان فلسطین هرساله میلاد پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) را در 12 ربیع الاول جشن می گیرند و به توزیع شیرینی و تزئین خیابان ها و برپایی مراسم اقدام می کنند.

برهمین اساس، شهر نابلس در شمال کرانه باحتری نیز در سالروز میلاد نبی مکرم اسلام محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) در فضایی معنوی و خاص که این شهر را از سایر شهرهای فلسطین متمایز کرد، جشن بزرگی را با حضور مردم فلسطین به ویژه شهر نابلس برگزار کرد.

 

صاحبان فروشگاه های تجاری به همین مناسبت به توزیع شیرینی بین مشتریان و عابران اقدام کردند و از آنها خواستند تا برای پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) صلوات بفرستند. بازار این شهر مملو از صدای مداحی ها و سرودهای دینی بود که از طریق بلندگو پخش می شد.

یک گروه هنری فلسطینی نیز درحالی که مدیحه سرایی درباره پیامبر اکرم(ص) و نواختن طبل و دف را انجام می داد، در خیابان های این شهر به برپایی رقص فولکلور اقدام کرد.

سایر شهرهای فلسطین نیز به مانند کشورهای اسلامی دیگر سالروز میلاد پیامبراکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) را با برپایی مراسم ها و فعالیت های دینی جشن گرفتند.

پایان پیام/ 44
مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار