۱۲:۳۵
منبع: تسنیم
دسته: استان ها
کد خبر: 27501115
بندرعباس| در سایه انقلاب وحدت از مرحله شعار به عمل رسیده است

بندرعباس| در سایه انقلاب وحدت از مرحله شعار به عمل رسیده است

علما و روحانیون اهل سنت استان هرمزگان در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، بر لزوم تقویت وحدت تاکید کرده و اعتلای انقلاب را در گروی اتحاد دانستند.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، پیش از ظهر امروز به مناسبت آغاز هفته وحدت جمعی از علما و روحانیون اهل سنت با نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان دیدار و گفتگو کردند.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان در این دیدار اظهار داشت: در تبیین جایگاه و شخصیت پیامبر درست عمل نشده و جایگاه والای ایشان ناشناخته مانده است. 

وی افزود: برای تقویت وحدت نیازمند تبیین آن و گفتمان سازی در خصوص وحدت هستیم و هر چه این گفتمان سازی در جامعه بیشتر باشد آثار و برکات بیشتری در پی خواهد داشت. 

حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده بیان داشت: وحدت مخالفانی دارد که سعی می کنند با القای شبهه در جامعه تفرقه ایجاد کنند، وظیفه علمای اهل سنت و شیعه مراقبت از وحدت و پاسخگویی درست به شبهات است. 

وی خاطرنشان کرد: علمای اهل سنت و شیعه نیازمند تعامل دو سویه و مشورت در امور هستند، هرگاه بنا بر مشورت و طرح اصولی مشکلات بوده، به نتیجه مطلوب رسیده ایم. 

امام جمعه بندرعباس گفت: آمادگی کامل دارم در چارچوب قوانین کشور مشکلاتی که بعضا اهل سنت با آن مواجه هستند را پیگیری کنم اما همه امور بایستی از مجرای قانونی بگذرد.

حجت الاسلام والمسلمین باوقار نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت در ابتدای این دیدار گفت: در سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و به گواه آمار، نظام خدمات ارزنده ای با دید باز و بدون نگاه به نوع مذهب به همگان ارائه داده است.

وی افزود: این خدمات در حوزه های مختلف از جمله آموزش، درمان، حوزه های فرهنگی، احداث مساجد و توجه به ائمه جمعه و جماعات بوده و تلاش شده بهترین خدمات به مردم اهل سنت ارائه شود.

باوقار ادامه داد: در آینده نزدیک هم تلاش براین است در نقاطی که احساس میشود میزان خدمات بایستی بیشتر باشد این امر صورت پذیرد.

وحدت در استان هرمزگان حاصل شده است

امام جمعه اهل سنت بندرعباس در این دیدار با تبریک هفته وحدت اظهار داشت: خرسندیم که در سایه انقلاب اسلامی وحدت نهادینه شده است.

وی افزود: این وحدت عملی سبب شده است از ظرفیت نیروهای توانمند اهل سنت در مراکز مختلف استفاده شود و حتی فرماندار از اهل سنت داریم.

شیخ عبدالباعث قتالی گفت: این وحدت نیازمند ساماندهی و برنامه ریزی است و بعد از گذشت 40 سال از عمر با برکت انقلاب، از مرحله شعار به عمل رسیده ایم و در گام دوم انقلاب انتظار می رود وضعیت فعلی پیشرفت بیشتری داشته باشد.

وی در پایان گفت: وحدت در هرمزگان مدت هاست حاصل شده است و مردم اهل سنت و شیعه در آرامش در کنار هم زندگی و حتی ازدواج می کنند و نیاز داریم این وحدت که جهانیان را به تحیر واداشته است تقویت شود.

وحدت با بصیرت تقویت می‌شود

امام جمعه اهل سنت قشم نیز در این دیدار گفت: ماه ربیع الاول ماه تجدید میثاق با پیامبر است.

وی افزود: پیامبراسوه وحدت بود و همه ما نیز بایستی در همین جهت حرکت کنیم، برخی ها شعار میدهند اما باید به دنبال وحدت واقعی باشیم کما اینکه موضع انقلاب اسلامی بر وحدت بوده و آن را در عمل اثبات کرده است.

شیخ عبدالرحیم خطیبی با بیان اینکه تقوا و بصیرت عاملان تحکیم وحدت هستند، اظهار داشت: ما در ایران به وحدت رسیده ایم و از آن عبور کرده ایم، وحدت موافق و مخالفانی دارد که نیاز است با بصیرت از وحدت موجود حراست کرد.

راه اعتلای انقلاب از مسیر وحدت می گذرد

امام جمعه اهل سنت بوستانو در این جلسه گفت: یکی از ضروری ترین کارهایی که در بیانیه گام دوم به آن اشاره شده است الگوسازی است، باید به جایگاهی برسیم که در جامعه اسلامی نژاد، قومیت و تفاوت مذهب رنگ ببازد و همه در سایه اسلام زندگی کنیم.

وی افزود: در رسیدن به اهداف بزرگ باید از اختلافات بگذریم و به مرحله ای برسیم که اختلاف سلیقه بر روی آرمان نهایی که اعتلای انقلاب اسلامی است اثر بگذارد.

شیخ اسحاق محمدی ابراز داشت: راه الگوسازی از مسیر اتحاد می گذرد و نمی شود بدون اتحاد به آرمان الگوسازی برسیم.

انتهای پیام/861/ ت

R7555/P/S6,58/CT12
مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
منبع: ایرنا
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۷:۵۴
منبع: روزنامه جوان
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۷:۴۵
منبع: روزنامه جوان
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۷:۴۵
منبع: صدا و سیما
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۷:۴۵
منبع: صدا و سیما
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۷:۲۵
منبع: برنا
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۶:۲۲
منبع: دانا
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۶:۲۰
منبع: ایران‌اکونومیست
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۶:۱۷
منبع: دانشجو
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۶:۱۷
منبع: ایلنا
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۶:۱۳
منبع: صدا و سیما
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۶:۱۰
منبع: دانا
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۶:۰۱
منبع: صدا و سیما
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۶:۰۱
منبع: رسا
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۵:۴۱
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۵:۳۶
منبع: بصیرت
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۵:۱۸
منبع: رسا
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۵:۱۸

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار