۱۳:۲۱
منبع: مهر
دسته:
کد خبر: 27502533
تخصیص 6.6 میلیارد ریال اعتبار به هیئت‌های ورزشی خراسان جنوبی

تخصیص 6.6 میلیارد ریال اعتبار به هیئت‌های ورزشی خراسان جنوبی

بیرجند- مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی از تخصیص 6.6 میلیارد ریال اعتبار به هیئت‌های ورزشی استان از محل اعتبارات استانی خبر داد.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش خبرنگار مهر، حسن عزیزی پیش از ظهر یکشنبه در دیدار صمیمی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت ورزش و جوانان با هیئت های ورزشی خراسان جنوبی اظهار داشت: خراسان جنوبی سومین استان پهناور کشور بوده که به لحاظ جمعیت رتبه ۲۸ کشور را دارد.

وی با اشاره به موفقیت های ورزشکاران استان، بیان کرد: با وجود همه کمبود ها نخستین سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو در رشته تیر اندازی توسط نجمه خدمتی، ورزشکار استان کسب شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی ادامه داد: این موفقیت ها نشان می دهد جوانان استان دارای استعدادهای بالایی هستند که با اندکی توجه و ایجاد فضای رشد استعداد های این مرز و بوم نمایان و سبب قرار گرفتن در قله های رفیع جهانی می شود.

عزیزی همچنین به سفر وزیر ورزش و جوانان به خراسان جنوبی اشاره کرد و گفت: در این سفر معافیت خراسان جنوبی از اخذ ورودی حضور تیم های ورزشی استان در مسابقات قهرمانی کشور مصوب شد که آرزوی دیرینه ورزشکاران استان شد.

ضعف شدید در زیرساخت های ورزشی

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی مشکلات زیادی در توسعه زیر ساخت ها دارد، بیان داشت: غربت جغرافیایی، موانع فرهنگی و دوری از سایر استان ها سبب به وجود آمدن محدودیت های اعتباری شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی، سرانه ورزشی استان را ۳۷ سانتی متر اعلام کرد و گفت: این درحالی است که میانگین سرانه ورزشی در کشور ۱.۲۰ متر بوده که نشان می دهد در بحث زیرساخت ها خیلی از کشور عقب هستیم.

عزیزی اضافه کرد: اما موفقیت های ورزشکاران استان طی سال های اخیر نشان می دهد که می توان با وجود همه محرومیت ها برای کشور افتخار آفرین بود.

وی همچنین به نگاه ویژه استاندار خراسان جنوبی به بخش ورزش و جوانان اشاره کرد و گفت: با نگاه ایشان شورای عالی ورزش استان پس از چهار سال وقفه و همچنین ستاد سامان دهی جوانان استان بعد از یک سال دوباره تشکیل شد.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی، از افزایش اعتبارات مصوب حوزه ورزش از ۶۵ میلیون تومان به یک میلیارد تومان خبر داد و افزود: تاکنون بالغ بر ۶۶۰ میلیون تومان از محل اعتبارات استانی در اختیار هیئت های ورزشی استان قرار گرفته است.

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۷:۰۶
منبع: صدا و سیما
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۷:۰۱
منبع: صدا و سیما
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۶:۲۵
منبع: روزنامه قدس
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۶:۰۲
منبع: برنا
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۵:۲۹
منبع: ایسنا
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۵:۲۴
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۴:۴۵
منبع: برنا
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۴:۴۰
منبع: فارس
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۴:۳۲
منبع: فارس
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۴:۲۹
منبع: برنا
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۴:۱۴
منبع: ایرنا
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۲:۵۸
منبع: صدا و سیما
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۲:۳۵

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار