۱۴:۵۰
منبع: ایرنا
دسته: استان ها
کد خبر: 27505068
هفته وحدت بهترین فرصت برای تقریب شیعه و سنی است

هفته وحدت بهترین فرصت برای تقریب شیعه و سنی است

ایلام- ایرنا - مشاور استاندار ایلام در امور روحانیت اظهار داشت: هفته وحدت بهترین فرصت برای افزایش اتحاد، همبستگی و وحدت میان شیعه و سنی است.
به اشتراک بگذارید:

حجت اسلام محمد محمدیان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دشمنان اسلام همواره به دنبال ضربه زدن به این دین مبین بوده و سعی داشته اند با تفرقه افکنی میان مذهب اسلام به ویژه برجسته کردن اختلاف میان شیعه و سنی آنان را دچار آشوب کنند.

وی افزود: رهبر کبیر انقلاب با درایت و دوراندیشی برای خنثی کردن توطئه های دشمنان برضد اتحاد مسلمانان با طرح مسئله شیعه و سنی سعی در حل اختلاف میان آنان داشت و یک هفته اختلاف نظر در میلاد پیامبر اعظم (ص) را به  نام هفته وحدت اعلام کردند.

وی اضافه کرد: اکنون عصر اطلاعات و فناوری است و با ترویج  گفتمان های غالب و رایج جهان به جای پرداختن به اختلافات بر روی اشتراکات توجه کرد و همدلی و اتحاد بیشتر بین شیعه و سنی را مد نظر قرار داد. 

حجت الاسلام محمدیان گفت: دشمنان به شدت از وحدت شیعه و سنی در هراس اند و به هر ترفند و توطئه ای، سعی دارند وحدت مذاهب اسلامی را با طرح‌های جدید و ابزار رسانه برهم زنند و به پیکره اسلام و نظام اسلامی ضربه بزنند.

وی افزود: اتحاد و همبستگی میان شیعه و سنی با برطرف کردن اختلافات موجب مایوس شدن دشمنان و خنثی کردن توطئه آن‌ها می شود.

وی تاکید کرد: باید تلاش کنیم تا  وحدت میان شیعه و سنی مستحکم تر شود و دشمن نتوانه به هیچ ترفندی این اتحاد را از هم بگسلد.

 به گزارش ایرنا، ۱۲ ربیع الاول ولادت پیامبر اکرم (ص) به روایت اهل سنت و ۱۷ این ماه به روایت اهل شیعه است که به هفته وحدت نام گذاری شده است.

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
منبع: پنج‌نه‌هشت
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ ۱۳:۴۴
منبع: فارس
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ ۱۳:۴۳
منبع: شهید نیوز
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ ۱۳:۴۳
منبع: روزنامه قدس
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ ۱۳:۴۲
منبع: ایرنا
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۷:۵۴
منبع: روزنامه جوان
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۷:۴۵
منبع: روزنامه جوان
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۷:۴۵
منبع: ایلنا
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۶:۱۳
منبع: دانا
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۶:۰۱
منبع: بصیرت
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۵:۱۸
منبع: بصیرت
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۴:۴۶
منبع: بصیرت
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۴:۴۶

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار