۱۷:۳۰
منبع: فردا
دسته: سیاسی
کد خبر: 27508880
نقوی حسینی: آقای روحانی! مبارزه با فساد را از برادر خودتان شروع کنید

نقوی حسینی: آقای روحانی! مبارزه با فساد را از برادر خودتان شروع کنید

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: رئیس جمهور بهتر است به جای انتقاد از عملکرد قوه قضائیه، مبارزه با فساد را از برادر خودش شروع کند.
به اشتراک بگذارید:

خبرگزاری مهر: سیدحسین نقوی حسینی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی طی نطق میان دستور خود، گفت: چهره ریاکارانه، سلطه گرایانه و جنایت کارانه آمریکا امروز بر هیچ کسی پوشیده نیست.

وی افزود: ملت ایران انواع توطئه ها، دخالت ها، نفوذها، خیانت ها و تحریم های ظالمانه آمریکا را دیده اند و هرگز این اقدامات را فراموش نخواهند کرد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در شرایطی که آمریکا از چپاول نفت و سرمایه های کشورهای اسلامی سخن می گوید، لایق مذاکره نیست و بنده در عجب هستم که برخی از افراد بحث مذاکره با آمریکا را مطرح می کنند.

نقوی حسینی با بیان اینکه نتیجه مذاکره با آمریکا، ذلت و خواری ایران است، اظهارداشت: اقتصاد مقاومتی، مقاومت سازنده و تکیه بر توان داخلی تنها راه مقابله با آمریکاست و قوای مجریه، قضائیه و مقننه و دیگر دستگاه ها باید با پیروی از منویات مقام معظم رهبری، مقاومت قهرمانانه را در دستور خود قرار دهند.

وی با اشاره به سخنان امروز رئیس جمهور در یزد مبنی بر اینکه اقتصاد مقاومتی و مقاومت به مذاکره ختم می شود، گفت: این اظهارات رئیس جمهور اشتباه است و وی باید بداند که مقاومت ما به پیروزی ختم می شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: مبارزه با مفاسد اقتصادی نقش بسیار مهمی در شرایط فعلی دارد که لازم است از اقدامات آیت الله رئیسی در قوه قضائیه تقدیر و تشکر کنم.

نقوی حسینی اشاره به بخشی دیگر از سخنان رئیس جمهور در یزد مبنی بر اینکه کشاندن چند نفر به دادگاه، مبارزه با فساد نیست، تصریح کرد: آقای روحانی! شما ۶ سال فرصت داشتید و می توانستید با فساد مبارزه کنید، پس چرا مبارزه با فساد در دستگاه های شما اجرا نشد؟ اگر به این مسئله اعتقاد دارید، بهتر است از برادر خودتان شروع کنید.

وی با اشاره به اینکه نهاده های کشاورزی بسیار گران شده است و کشاورزان مشکلات زیادی دارند، گفت: هزینه های دامپروران و کشاورزان ۲۰۰ تا ۳۰۰ برابر افزایش یافته است که باید فکری به حال آنان شود.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: برخی از راه های مواصلاتی کشور موجب قتل عام مردم شده است و علیرغم آنکه نمایندگان مجلس بارها تذکر داده اند اما دولت به حل این مشکل توجه نمی کند.

نقوی حسینی به مشکلات بازنشستگان اشاره کرد و گفت: بازنشستگان کشوری و لشکری و تأمین اجتماعی علیرغم آنکه ۳۰ سال خدمت کرده اند، امروز مشکلات مالی متعددی دارند و گرفتار اجاره خانه، بیکاری فرزندان خود، تأمین جهیزیه، بیماری و خانه نشینی هستند و سؤال ما این است که چرا دولت اراده ای برای اجرای قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان ندارد.

وی افزود: بارها دولتمردان درباره رتبه بندی فرهنگیان مطالبی را عنوان کرده اند اما این طرح اجرا نمی شود.

نقوی حسینی گفت: آقای روحانی! ارتقای پاسپورت ایرانی، ارتقای ارزش پول ملی و توانمندسازی مردم پیشکش شما، بهتر است که جلوی افزایش قیمت ها در بازار را بگیرید و قیمت ها را تثبیت کنید.

مواضع روحانی در طراز رئیس‌جمهور نیست/دولت از ذخایر ارزی خبر ندارد

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: گاهی اوقات «روحانی» حرف‌هایی می زند که در طراز رئیس‌جمهور یک کشور نیست.

محسن کوهکن در جلسه علنی نوبت عصر امروز مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، گفت نظام جمهوری اسلامی دارای دو بال اسلامیت و جمهوریت است که در ۴۰ سال پس از پیروزی انقلاب، بال اسلامیت نظام به خوبی عمل کرده است و کارآمدی نظام هم از این ناحیه است اما بحث جمهوریت مربوط به انتخاب هایی است که مردم دارند که برخی از مسئولان عملکرد مطلوبی نداشته اند.

وی افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، دولت های مختلفی سر کار آمده اند که بنده، دولتی را به ناکارآمدی و نابلدی دولت روحانی ندیده ام.

نماینده مردم لنجان در مجلس تصریح کرد: رئیس جمهور گفته است که کسانی که به دولت می گویند ناکارآمد، در زمین دشمن بازی می کنند که لازم است بنده بگویم که آقای روحانی! دولت را مترادف نظام تلقی نکنید و دولت نتیجه انتخاب مردم است.

کوهکن بیان کرد: کسانی که خود را در طراز ریاست جمهوری می دانند و در زمان تبلیغات وارد صحنه می شوند و برای حل مشکلات کلید نشان می دهند، نباید فقط در دور اول کاری خود عملکرد دولت سابق را به توپ ببندند و در دور دوم کاری خود هم بگویند که ما اختیار لازم را نداشتیم.

وی با اشاره به ورود ۵۰۰ هزار تن ذرت آلوده به کشور گفت: این خبر در فضای مجازی پخش شد و اگر دولت کارآمد بود، باید با عاملان این مسئله برخورد می کرد اما این دولت سکوت کرد.

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی افزود: مجمع نمایندگان اصفهان ۲۰ نفر هستند که بارها تقاضای ملاقات با رئیس جمهور را داشته اند اما تاکنون فرصت ملاقات به آنان داده نشده است.

کوهکن خطاب به رئیس جمهور گفت: آقای رئیس جمهور بهتر است که فرافکنی نکنید و امروز باید همه ما در کنار قوه قضائیه باشیم چرا که دستگاه قضا عزم خود را برای مبارزه با مفسدان اقتصادی جزم کرده است.

وی تصریح کرد: دولتی روحانی کاملا ناکارآمد است چرا که حتی نمی دانست که ذخایر ارزی کشور چقدر است و با وجود آنکه در این زمینه اطلاعات کافی را نداشت، درباره ارز دولتی تصمیم گرفت و تمام نقدینگی در دست مردم به سمت ارز رفت.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس بیان کرد: اگر در کنار قوه قضائیه نیستیم، حداقل اگر دستگاه قضا به سراغ خانواده و برادر ما آمد، حداقل بی طرفی خود را حفظ کنیم و به آنان برای مبارزه با چینن افرادی کمک کنیم.

کوهکن تصریح کرد: معمولا روسای جمهور در دو سال پایانی فعالیت خود به اپوزیسیون نظام تبدیل می شوند در حالی که ما در دوم اسفند، انتخابات را داریم و گاهی اوقات روحانی حرف هایی می زند که در طراز رئیس جمهور یک کشور نیست.

وی گفت: در این مدت باقیمانده باید به مردم امید دهیم و مایوس کردن آنان کار شیطان است و این روش صحیح نیست.

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
منبع: دانشجویان ایران
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ ۱۷:۱۵
منبع: دنیای اقتصاد
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ ۱۶:۵۶
منبع: شهدای ایران
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ ۱۶:۴۸
منبع: جام‌نیوز
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ ۱۶:۳۷
منبع: شهدای ایران
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ ۱۶:۳۶
منبع: شبکه خبر
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ ۱۶:۲۶
منبع: بهار
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ ۱۶:۲۴
منبع: فارس
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ ۱۶:۱۹
منبع: فارس
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ ۱۶:۱۸
منبع: برترینها
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ ۱۶:۱۶
منبع: تسنیم
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ ۱۶:۰۹

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار