۱۳:۴۱
منبع: مهر
دسته: فرهنگی
کد خبر: 27511480
جشنواره تئاتر فتح معنای دیگری از مقاومت را به ما آموخت

جشنواره تئاتر فتح معنای دیگری از مقاومت را به ما آموخت

آبادان – مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مفهوم مقاومت با این اتفاق بزرگ تاریخی (جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر) معنا و مفهوم دیگری در زندگی اجتماعی ما یافت.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش خبرنگار مهر، شهرام کرمی امشب در آئین اختتامیه بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر که در محل سرسرای اجتماعات سازمان منطقه آزاد اروند برگزار شد، افزود: همه ما مدیون کسانی هستیم که این واقعه بزرگ را شکل دادند، بسیار خوشحالم که همه ما برای اختتامیه این جشنواره دور هم جمع شدیم چرا که امیدوار هستیم این رویداد ادامه پیدا کند و در سال‌های بعدی هم برگزار شود.

وی اظهار کرد: وقتی رویدادی به بیست و دومین دوره خودش رسیده است،‌ یعنی ضرورت و تأثیر برگزاری این جشنواره بر همه روشن‌شده و برای همه ما مهم است.

مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: جشنواره موضوعی تئاتر فتح خرمشهر با مفهوم مقاومت با خلق آثار مختلف هنری شکل گرفت که سهم عمده این اتفاق به هنرمندان شهرهای خرمشهر و آبادان بازمی‌گردد که آغازگر این رویداد بودند.

کرمی با بیان اینکه جشنواره‌های تئاتری به طور معمول به دو شکل بر اساس شیوه اجرایی و موضوعی برگزار می‌شود، یادآور شد: جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر به عنوان رویداد موضوعی مهم برای سیاست‌گذاران با اعتبار است و هنرمندان با ارزش خاصی در این رویداد شرکت می‌کنند.

وی گفت: از جامعه هنرمندان شهرهای آبادان و خرمشهر، پیشکسوت و تمام مسئولان دلسوزی که از این رویداد حمایت کردند، قدردانی می‌کنم و از مسئولان نیز بابت کمکی کردند تا این رویداد با تمام افت و خیزش برگزار شود، قدردانی می‌کنم.

مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین با قدردانی از حمید آذرنگ دبیر بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر افزود: در صحبت‌هایی که با حمیدرضا آذرنگ داشتم متوجه شدم او با تمام حساسیت‌هایی که برای انتخاب نقش‌هایش دارد، حضورش در این جشنواره را ادای دین به مقاومت می‌داند، ادای دین او با قبول مسئولیت دشواری بود که در حیطه برگزاری جشنواره فتح خرمشهر داشت ادا شد، چرا که او به خاطر برگزاری این جشنواره چند پیشنهاد بازی در فیلم‌ها و سریال‌های متعدد را رد کرد، آذرنگ سعی کرد این جشنواره را به خوبی برگزار کند.

به گفته وی در حوزه اجرایی این جشنواره اتفاقات بسیار خوبی افتاد که تا پیش از این در جشنواره وجود نداشت.

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
منبع: روزنامه ایران
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ ۲۳:۳۳
منبع: روزنامه وطن امروز
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ ۲۲:۱۶
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ ۲۱:۵۶
منبع: فارس
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ ۲۱:۵۱
منبع: فارس
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ ۲۱:۴۹
منبع: روزنامه کیهان
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ ۲۱:۴۸
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ ۲۰:۴۰
منبع: ایرنا
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ ۱۸:۲۱
منبع: دانشجویان ایران
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ ۱۷:۳۸
منبع: ایسنا
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ ۱۷:۲۰
منبع: ایسنا
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ ۱۶:۴۸
منبع: صدا و سیما
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ ۱۶:۲۵
منبع: ایران‌اکونومیست
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ ۱۶:۰۶
منبع: شهید نیوز
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ ۱۵:۴۰
منبع: روزنامه جوان
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ ۱۴:۵۷
منبع: مهر
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ ۱۴:۵۲
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ ۱۴:۲۵
منبع: ایسنا
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ ۱۴:۲۴
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ ۱۴:۱۱

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار