۲۰:۱۴
منبع: اقتصاد
دسته:
کد خبر: 27549978
قیمت گوشت رو به کاهش است؟

قیمت گوشت رو به کاهش است؟

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان تهران با اشاره به روند نزولی قیمت مواد پروتئینی گفت: گوشت گوساله، گوشت مخلوط و گوشت مرغ در ماه جاری به ترتیب با کاهش 15، شش و پنج درصدی نسبت به ماه گذشته در بازار عرضه شده است.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، یدالله صادقی روز سه‌شنبه در حاشیه جلسه تنظیم بازار استان تهران در جمع خبرنگاران افزود: قیمت گوشت گوساله مخلوط ماه گذشته ۹۷ هزار تومان بوده که با کاهش شش درصدی اکنون به قیمت ۹۱ هزار تومان در بازار عرضه می‌شود، همچنین گوشت گوساله که ماه گذشته با قیمت ۸۸ هزار تومان در بازار عرضه می‌شد اکنون با کاهش ۱۵ درصدی به قیمت  ۷۴ هزار و ۵۰۰ تومان به دست مصرف‌کننده می‌رسد.

وی با بیان اینکه نرخ گوشت مرغ در ماه جاری نسبت به ماه گذشته پنج درصد کاهش یافته است،  افزود: گوشت مرغ تازه نسبت به ماه قبل که ۱۴ هزار ۲۰۰ فروخته اکنون ۱۳ و ۹۰۰ تومان عرضه می شود.

صادقی ادامه داد: گوسفند زنده که ماه گذشته ۴۳ هزار تومان بوده اکنون با کاهش ۱۶ درصدی هر کیلو با قیمت ۳۶ هزار تومان در بازار عرضه می‌شود.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: قیمت قند و شکر نیز روند نزولی داشته است و هر بسته شکر ۹۰۰ گرمی که ماه گذشته به قیمت شش هزار و ۵۰۰ تومان در فروشگاه‌ها عرضه می‌شد اکنون با ۱۵ درصد کاهش به پنج هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است.

صادقی با بیان اینکه نرخ انواع چای نیز یک درصد کاهش داشته است، خاطرنشان کرد: کالاهای اساسی همچون برنج به‌ ویژه برنج هندی با کاهش قیمت روبه‌ رو بوده‌ایم اما نرخ برنج تایلندی هفت درصد افزایش یافته است که براساس فرایندی که از روز گذشته پیرامون تسریع در روند تخصیص ارز به واردکنندگان برنج صورت گرفت امیدواریم با واردات برنج نرخ این محصول نیز کاهش یابد.

وی از بازنگری در قیمت گوجه فرنگی خبر داد و گفت: طبق اعلام سازمان حمایت از مصرف‌کننده و تولید کننده نرخ مصوب رب گوجه فرنگی ۱۶ هزار و ۵۰۰ تومان است اما قیمتی که در جلسه تنظیم بازار اعلام شده ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان است که با توجه به کاهش قیمت گوجه‌فرنگی نیازمند تجدیدنظر است و کارخانه‌ها باید قیمت‌ این محصول  را بر مبنای کاهش نرخ خرید گوجه فرنگی از سوی سازمان تعاونی باید رب گوجه با نرخ ۱۰ هزار تومان در بازار عرضه شود.

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
منبع: افکار
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ ۱۸:۵۹
منبع: انصاف
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ ۱۸:۵۹
منبع: صراط
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ ۱۸:۱۸
منبع: دنیای اقتصاد
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ ۱۸:۰۶
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ ۱۸:۰۵
منبع: الف
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ ۱۷:۵۷
منبع: جام‌جم
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ ۱۷:۵۲
منبع: بهار
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ ۱۷:۴۹
منبع: فارس
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ ۱۷:۳۴
منبع: بهار
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ ۱۷:۳۱
منبع: آفتاب
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ ۱۷:۰۷
منبع: دنیای اقتصاد
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ ۱۶:۵۶
منبع: دانا
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ ۱۶:۲۹
منبع: ایران‌اکونومیست
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ ۱۶:۲۵
منبع: جام‌جم
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ ۱۶:۲۲
منبع: فردا
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ ۱۶:۱۶
منبع: ایران‌اکونومیست
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ ۱۶:۰۷
منبع: بولتن
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ ۱۶:۰۵
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ ۱۶:۰۱
منبع: برترینها
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ ۱۶:۰۱
منبع: ایسنا
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ ۱۶:۰۱
منبع: مشرق
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ ۱۵:۵۷
منبع: ایران آنلاین
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ ۱۵:۵۴
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ ۱۵:۵۰
منبع: صدا و سیما
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ ۱۵:۵۰
منبع: دنیای اقتصاد
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ ۱۵:۴۸
منبع: دانشجویان ایران
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ ۱۵:۳۸
منبع: مشرق
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ ۱۵:۳۸
منبع: ایسنا
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ ۱۵:۳۵
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ ۱۵:۱۰

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار