اخبار سیاسی

موسوی: از تمام توان خود برای ایجاد فضای گفتگو بین کشورها استفاده می‌کنیم
سخنگوی وزارت خارجه گفت: ایران در زمینه ایجاد فضای گفت وگو بین کشورهای منطقه پیش قدم بوده است.
۱۱:۱۲
منبع: پارسینه
در ارتباط با روح‌الله زم کسی در مشهد دستگیر نشده است
رئیس کل دادگستری خراسان رضوی گفت که در ارتباط با روح‌الله زم کسی در مشهد دستگیر نشده است.
۱۱:۱۷
منبع: روزنامه قدس
جنبش استادی ایران نخستین استارت آپ انتخابات ملّی را برگزار می‌کند
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، مجتبی زارعی، رئیس سازمان بسیج اساتید کشور در در افتتاحیه دومین اجلاس سراسری مسئولان مراکز استانی و دفاتر هماهنگی بسیج اساتید کشور در دانشکده ادبیات دانشگاه تهران گفت: جنبش استادی ایران در راستای عمل به وعده‌های خود مبنی بر کمک به مردم و مسئولان کشور ازطریق اتخا...ادامه
۱۱:۱۵
منبع: دانشجو
بازدید از سیل‌زدگان یا نشست با سیاسیون؟!
ای کاش وزیر اقتصاد به جای دیدارهای حزبی و جناحی به درد و دل مردم سیل‌زده شرق مازندران رسیدگی می‌کرد تا اندکی از درد و الام مردم سیل‌زده را کم کند.
۱۱:۱۱
منبع: دانا
روایتی از «جنگ روایت‌ها»
جنگ روایت‌ها، جنگی است که با قدرت تولید معنا و روایت و قدرت رسانه و فضای مجازی، روایت غالب را تعیین می‌کند. در جنگ روایت‌ها، اگر طرف برنده، روایت نکند، روایت خواهدشد. از پیروزی‌ها شکست و از شکست‌ها پیروزی ساخته خواهد شد.
۱۱:۱۱
منبع: دانا
مولاوردی: طرح نامم به عنوان سرلیست اصلاح‌طلبان گمانه‌زنی است
«شهیندخت مولاوردی»، فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه هنوز تصمیمی برای حضور در انتخابات مجلس نگرفته‌ام، گفت: طرح نامم به عنوان سرلیست اصلاح طلبان گمانه زنی انتخاباتی است. مولاوردی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره صحت اخباری در خصوص سرلیستی وی در لیست اصلاح طلبان برای انتخابات مجلس اظهار کرد: این بحث‌ها ...ادامه
۱۱:۰۸
منبع: انصاف
پشت پرده توزیع شبنامه علیه روحانی در صحن مجلس/دردسر نفوذ تندروها در هیات رئیسه مجلس
اعتمادآنلاین نوشت: نماینده ادوار مجلس گفت: نفس انتشار شب‌نامه کار نامناسبی است، چون هر انسان بی‌هویتی می‌تواند آبروی یک شخص محترم را با انتشار یک شب‌نامه ببرد. وقتی به عنوان نمایندگان مجلس شب‌نامه می‌دهید، یعنی نوعی بدآموزی هم انجام می‌دهید؛ به افرادی مانند خودتان درس می‌دهید که آنها هم شب‌نامه منتش...ادامه
۱۱:۲۲
منبع: خبر آنلاین
واکنش کدخدایی به تابعیت فرزندان حاصل ازدواج زنان ایرانی و مردان خارجی
سخنگوی شورای نگهبان به مصوبه تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی و مردان خارجی واکنش نشان داد.
۱۱:۱۷
منبع: مشرق
گذری بر حیات علمی و سیاسی علامه طباطبایی
علامه سید محمدحسین طباطبایی فیلسوف و متفکر شهیر معاصر از جمله روحانیونی است که علاوه بر وجهه علمی دارای وجهه سیاسی نیز می‌باشد. صاحب المیزان، در دوران نهضت اسلامی در زمره روحانیون مبارز بود که از همان نخستین روزهای نهضت اسلامی همراهی خود را با امام خمینی اعلام داشته بود. به طوری که بارها به مناسبت‌ه...ادامه
۱۱:۱۳
منبع: دانا
وسوسه‌های استقلال‌طلبی تهدیدی برای تحقق رویاهای مردم کُرد
اسفندیار خدایی در یادداشتی می‌نویسد: زمانی جلال طالبانی در مظلومیت کردها گفت: "کردها متحدی جز کوه‌ها ندارند. " اما تجربه کردستان عراق نشان داد که کردها باید به بازار بروند زیرا استعداد آنها در تجارت و اقتصاد و صنعت گردشگری بیش از جنگیدن در کوهستان است. پراکنده بودن کردها فرصتی است که باید قدر بدانند...ادامه
۱۰:۲۹
منبع: دیپلماسی ایرانی
ادامه قدرتمند بحث هسته‌ای در داخل قطعا موفقیت آمیز خواهد بود
معاون دبیر سابق شورای امنیت ملی با اشاره به از سرگیری تولید اورانیوم در فردو گفت: ادامه قدرتمند بحث هسته‌ای در داخل قطعا موفقیت آمیز خواهد بود.
۱۰:۲۱
منبع: روزنامه قدس
آمریکا وضعیت اضطرار ملی علیه ایران را تمدید کرد
کاخ سفید در بیانیه‌ای وضعیت اضطرار ملی در رابطه با ایران را طبق قانون اجرایی 12170 تا سال 2020 تمدید کرد.
۱۱:۱۶
منبع: ایران آنلاین
شیوه زندگی کنونی ما
سبک و شیوه‌ی زندگی در دوران جهانی شدن مصرف، از جمله مهمترین مسائل در علوم اجتماعی و مطالعات فرهنگی است؛
۰۹:۴۷
منبع: خبر آنلاین
حکم شرعی خالکوبی
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری به انتشار احکام شرعی صنف‌های گوناگون، مطابق با نظرات آیت الله العظمی خامنه‌ای می‌پردازد.
۰۹:۴۸
منبع: پنج‌نه‌هشت
تنوع قومی-فرهنگی و ضرورت تغییر نگاه سیاسی
تهران-ایرنا- اقلیت بودگی در مقام امر اجتماعی-فرهنگی-اقتصادی یک فرصت و یک سرمایه برای جامعه است. لذا سیاست می‌بایست نگاهش را اصلاح کرده، آن را به رسمیت بشناسد و قدر بداند.
۰۹:۴۳
منبع: ایرنا
رائفی‌پور کاندیدادی انتخابات مجلس می‌شود؟
با داغ شدن تنور انتخابات، حرکت‌های چراغ‌خاموش رائفی‌پور در قالب سفرهای استانی و سخنرانی در شهرهای مختلف نیز شدت گرفته و حال این گمانه تقویت شده است که آقای سخنران این روزها سودای بهارستان در سر می‌پروراند.
۱۰:۰۲
منبع: صراط
تاکید امام بر اجتماعات میان برادران اهل سنت و تشیع
امام با تاکید بر اینکه نگذاریم برادران اهل سنت را از ما جدا کنند، گفت: باید ما با هم برادر باشیم، نگذاریم دیگران بیایند همه چیزمان را ببرند و ما بنشینیم سرش دعوا بکنیم.
۰۹:۲۶
منبع: جماران
فیاضی مشاور پدیده شد
علی کریمی قدوسی طی حکمی عضو سابق شورای اسلامی شهر مشهد و مدیرمسئول اسبق روزنامه‌های قدس و شهرآرا را به عنوان مشاور امور اجتماعی و رسانه‌ای گروه شرکت‌های پدیده منصوب کرد.
۰۹:۲۸
منبع: روزنامه قدس

خط های خبری

آخرین اخبار سیاسی